Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Taka jest prawda

Ojciec Agnieszki Radwańskiej nie wytrzymał. Wyjawił bolesną prawdę o tenisie, przykład Igi Świątek pokazał to dobitnie

2023-05-25 9:18

Iga Świątek wróciła do przygotowań do zbliżającego się Roland Garros, gdzie będzie broniła tytułu mistrzyni. Przygotowania do turnieju zostały nieco zaburzone przez uraz, jakiego doznała podczas zmagań na rzymskich kortach. Kontuzja na szczęście nie wykluczyła jej z udziału we French Open i znów będzie mogła walczyć o najwyższe cele. Ojciec Agnieszki Radwańskiej uważa, że uraz Świątek powinien zwrócić uwagę fanów i ekspertów na jedną rzecz.

Ostatnie dni mogły być dla kibiców Igi Świątek nieco nerwowe. Podczas meczu z Jeleną Rybakiną doznała kontuzji prawej nogi i nie była w stanie dokończyć spotkania. Od razu pojawiły się pytania, czy uraz jest poważny i na ile może wykluczyć reprezentantkę Polski z gry. Zwłaszcza, że już niebawem rozpocznie się Roland Garros, podczas którego Świątek będzie zdecydowaną faworytką do zwycięstwa. Niedawno okazało się, że ze zdrowiem tenisistki jest wszystko w porządku.

Ojciec Radwańskiej szczerze o urazach w tenisie. Bolesna prawda

Trzeba mieć jednak na uwadze, że to kolejny uraz Świątek w krótkim odstępie czasu. Uwagę na ryzyko w tenisie zwrócił Robert Radwański, ojciec Urszuli i Agnieszki. - Ludziom się wydaje, że to takie łatwe i przyjemne. Panie sobie po korcie biegają, piłeczka lata. A czasem jest tak, że na korcie obie rywalki grają na środkach przeciwbólowych - powiedział w rozmowie z "Faktem". Radwański porównał ryzyko w tenisie ze sportami walki.

- Może ludzie w końcu zrozumieją, jak bardzo urazowy jest ten sport. Niektórzy myślą, że skoro to sport bezkontaktowy, to trudniej w nim o kontuzje. A jest dokładnie na odwrót. W tenisie łatwiej o uraz niż w walkach w klatce - ocenił ojciec sióstr Radwańskich, który z bliska przyglądał się trudnym momentom w karierze swoich córek.

Sonda
Czy Iga Świątek obroni tytuł na Roland Garros 2023?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze