Świątek już w Paryżu

Iga Świątek trenuje już w Paryżu! Jeden szczegół ze ZDJĘCIA przykuł uwagę kibiców

2023-05-23 20:33

Iga Świątek we wtorek dotarła już do Paryża, a z kibicami podzieliła się pierwszym zdjęciem z treningu. Co z występem w Roland Garros, gdzie Polka ma bronić tytułu i powalczyć o trzeci w karierze triumf? Wcześniejsze wypowiedzi Igi Świątek, która podkreślała, że uraz raczej nie okazał się poważny, a liderka rankingu WTA potrzebuje po prostu odpoczynku, uspokoiły jej kibiców, a zdjęcie z Paryża to kolejny pozytywny sygnał. Jeden szczegół przykuł uwagę.

Iga Świątek po turnieju w Rzymie stwierdziła, że potrzebuje kilka dni wolnego i wyskoczyła nad wulkaniczne jezioro Albano obok papieskiej rezydencji w Castel Gandolfo pod Rzymem. Tam zbierała siły przed Roland Garros, gdzie rozegra się bitwa nie tylko o paryski tron ale również o prowadzenie w rankingu WTA. Kontuzja uda Igi Świątek na szczęście prawdopodobnie okazała się niegroźna. - Zrobiliśmy badanie z fizjoterapeutą. To nie powinno być nic poważnego, więc jestem całkiem pewna, że wkrótce wrócę do gry - zdradziła Polka, mistrzyni Roland Garros w latach 2020 i 2022.

Iga Świątek przekazała ważne informacje o kontuzji i się zaczęło! Lawina komentarzy!

Iga Świątek z turnieju w Rzymie odpadła po rozgrywanym w absurdalnie fatalnych warunkach ćwierćfinale z Jeleną Rybakiną. Przy stanie 6:2, 6:7, 2:2 poddała mecz z powodu bólu mięśnia uda. - Na pewno czuję się zmęczona. Myślę, że to była słuszna decyzja, aby przestać grać, ponieważ czułam ból, kiedy się rozciągałem i kiedy wykonywałem mocniejsze ruchy. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby grać bezpiecznie i nie eksploatować tak bardzo organizmu w tak trudnych warunkach, po rozegraniu kilku meczów w sesji nocnej i po północy. Aby być gotowa na Rolanda Garrosa, muszę się teraz zregenerować. Wezmę kilka dni wolnego. Po porażce w ćwierćfinale mam też czas na trening tuż przed kolejnym turniejem. Cieszę się, że mam teraz kilka dni wolnego, ponieważ od Stuttgartu nie byłem w stanie dojść do siebie przy tak napiętym harmonogramie, jaki mamy w WTA - podkreślała Polka.

Uraz Igi Świątek mógł mieć poważne konsekwencje? Niepokojące słowa specjalistki, mowa o krwiakach

Iga Świątek we wtorek pojawiła się już w Paryżu i podzieliła się z kibicami pierwszym zdjęciem z treningu. Liderka rankingu nie trenowała jednak na obiektach Rolanda Garrosa, gdzie trwają kwalifikacje a 28 maja wystartuje główny turniej. Wybrała położony niedaleko kort na Jean Bouin, obok Parc des Princes, stadionu PSG. Kibiców Igi Świątek ucieszyło zdjęcie z treningu na mączce oraz fakt, że na prawym udzie naszej gwiazdy nie ma nawet żadnego opatrunku czy bandaża uciskowego. To jednak oczywiście niczego nie przesądza. Stan zdrowia Igi Świątek będzie teraz z pewnością dokładnie monitorowany przez Macieja Ryszczuka, fizjoterapeutę i trenera od przygotowania fizycznego tenisistki.

KIEDY losowanie Roland Garros 2023? DATA GODZINA

Iga Świątek, która w poniedziałek zaczęła już 60. tydzień panowania na tronie liderki rankingu, w Paryżu będzie bronić tytułu i aż 2000 punktów. Wszystko jest wciąż w jej rękach, bo jeżeli po raz trzeci wygra Roland Garros, na pewno pozostanie numerem 1. Jednak jeżeli odpadnie przed ćwierćfinałem, na pewno wyprzedzi ją Aryna Sabalenka. Triumf Białorusinki też da jej prowadzenie w rankingu, niezależnie od tego, co w turnieju zdziała Iga.

Losowanie drabinek Roland Garros w czwartek o godzinie 14, a pierwsze mecze w niedzielę. Jelena Rybakina po triumfie w Rzymie awansowała na 4. miejsce w rankingu, więc Polka będzie mogła na nią wpaść dopiero w półfinale.

Czołówka rankingu WTA

  • 1. I. Świątek 8940 pkt
  • 2. A. Sabalenka 7541
  • 3. J. Pegula 5205
  • 4. J. Rybakina 5090
Iga Świątek czeka na Roland Garros 2023
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze