Autor: AP Dramat Igi Świątek w Rzymie! Bolesna kontuzja, poddała mecz! Świątek - Rybakina WYNIK RELACJA NA ŻYWO

WTA Rzym

Dramat Igi Świątek w Rzymie! Bolesna kontuzja, co z Roland Garros?! Świątek - Rybakina WYNIK RELACJA NA ŻYWO

2023-05-18 2:02

Iga Świątek - Jelena Rybakina WYNIK RELACJA NA ŻYWO. Iga Świątek odpadła z turnieju w Rzymie w dramatycznych okolicznościach, a jej kibice będą teraz nerwowo czekać na informacje o stanie zdrowia liderki rankingu. Rywalką Polki w ćwierćfinale była Jelena Rybakina, z którą Iga przegrała już dwa mecze w tym sezonie - w Australian Open i w Indian Wells. Miał być wielki rewanż i kolejny krok ku trzeciemu triumfowi w Rzymie z rzędu. Świątek prowadziła z Rybakiną 6:2, 4:2, ale roztrwoniła przewagę, a na koniec pogubiła się w tie-breaku, popełniając proste błędy. Na dodatek doznała kontuzji i po czterech gemach w decydującym secie przy wyniku 6:2, 6:7, 2:2 poddała mecz, rezygnując z dalszej walki. Poniżej więcej informacji i nasza relacja na żywo, wynik meczu Świątek - Rybakina w Rzymie.

Iga Świątek odpadła z turnieju WTA w Rzymie, w którym triumfowała w latach 2021 i 2022. Polka nie obroniła tytułu, przegrywając z Jeleną Rybakiną, ale bardziej od porażki (6:2, 6:7, 2:2 krecz Świątek) martwi kontuzja, której nasza gwiazda doznała pod koniec drugiego seta w czasie tie-breaka. Liderka rankingu biegnąc do piłki zagranej przez rywalkę, nagle poczuła ból. Złapała się za nogę. Po chwili już było widać, że coś nie nie tak.

Iga Świątek po przegranym drugim secie ze łzami w oczach zeszła do szatni, gdzie korzystała z przerwy medycznej. Wróciła na kort z zabandażowanym udem. Zaczęła trzeciego seta dobrze, ale widać było, że ma problemy z poruszaniem się po korcie. Nawet nie próbowała biegać do piłek zagrywanych mocno przez rywalkę. Przy wyniku 2:2 po przegranym do zera gemie poddała mecz.

Jak poważna jest kontuzja Igi Świątek? Ciężko na razie to stwierdzić. Polka z pewnością przejdzie teraz dokładne badania. Już 28 maja rusza Roland Garros, najważniejsza impreza w tej części sezonu. Miejmy nadzieję, że Iga po prostu nie chciała ryzykować pogłębienia się urazu przed tak ważnym turniejem, gdzie też ma bronić tytułu.

Iga Świątek bardzo chciała zrewanżować się Jelenie Rybakinie za ostatnie porażki i w pierwszym secie dominowała na korcie. Była o klasę lepsza. W drugim secie szybko zbudowała przewagę, prowadziła 6:2, 4:2, ale potem zmarnowała kilka szans na dobicie przeciwniczki. Rybakina nagle odrobiła straty. A potem był już dramat Polki w tie-breaku, którego następstwem był krecz i przykra, bardzo bolesna dla Igi i jej kibiców porażka. Najważniejsze jednak teraz jest zdrowie naszej wspaniałej gwiazdy.

Iga Świątek - Rybakina RELACJA NA ŻYWO WTA Rzym Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj w Rzymie

Iga Świątek czeka na mecz z Jeleną Rybakiną w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie, a jeżeli pokona mistrzynię Wimbledonu, rewanżując jej się za ostatnie porażki, w półfinale zagra z Jeleną Ostapenko. Niestety w Rzymie znów zaczyna padać deszcz. W 2023 r. Polka przegrała z reprezentantką Kazachstanu już dwa razy i w obu tych spotkaniach była wyraźnie słabsza. Teraz jednak Świątek i Rybakina powalczą na wolnej mączce w Rzymie, gdzie liderka rankingu będzie faworytką. - Nie będzie łatwo, ale jestem nastawiona pozytywnie - mówi Iga Świątek. - To bardzo motywuje – dodaje, pytana o ostatnie porażki z Rybakiną. - Na pewno chciałabym się zrewanżować. Jednak chcę potraktować ten mecz tak jak każdy inny - podkreśla Iga Świątek.

Iga Świątek - Rybakina NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Rzym Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj z Rybakiną

Iga Świątek przegrała z Jeleną Rybakiną w tym sezonie już dwa razy i w obu tych spotkaniach liderka rankingu była wyraźnie słabsza, ale w tym drugim zmagała się z bolesną kontuzją żeber, przez którą na ponad miesiąc wycofała się z rywalizacji. Powstało jednak już wiele teorii, że Świątek nie potrafi grać z Rybakiną. Gdyby przegrała z nią również na ukochanej mączce w Rzymie, zrobiłoby się już bardzo nerwowo przed Roland Garros... Urodzona w Moskwie Rybakina do 2018 r. reprezentowała Rosję, a potem Kazachstan obiecał wsparcie finansowe za reprezentowanie tego państwa. Tenisistka zgodziła się i dzięki temu mogła zostać mistrzynią Wimbledonu, bo rosyjscy tenisiści byli wtedy wykluczeni z rywalizacji. Atuty wysokiej Rybakiny (184 cm wzrostu) to przede wszystkim potężny płaski serwis, mocny return i silne uderzenia z głębi kortu.

Iga Świątek - Rybakina WYNIK NA ŻYWO WTA Rzym Iga Świątek mecz RELACJA LIVE

Iga Świątek awans do do ćwierćfinału turnieju w Rzymie wywalczyła wczoraj, pokonując 6:3, 6:4 Chorwatkę Donnę Vekić. Panie miały zagrać w poniedziałek wieczorem, ale ulewny deszcz zmusił organizatorów do przełożenia spotkania na wtorek. Polka nie miała najlepszego dnia, popełniła aż 23 niewymuszone błędy, ale i tak wygrała pewnie. – Warunki się tutaj zmieniły, a tak naprawdę przez ten padający deszcz nie miałam nawet kiedy potrenować – tłumaczyła triumfatorka turnieju w Rzymie w latach 2021 i 2022. Dziś Iga Świątek będzie musiała zagrać dużo lepiej, bo Rybakina z pewnością zawiesi jej poprzeczkę bardzo wysoko. Pochodząca z Moskwy mistrzyni Wimbledonu w tym roku pokonała Świątek najpierw 6:4, 6:4 w Australian Open, a potem 6:2, 6:2 w Indian Wells.

Iga Świątek - Rybakina RELACJA LIVE WTA Rzym Iga Świątek mecz NA ŻYWO RELACJA

Iga Świątek i Jelena Rybakiną dobrze się znają jeszcze z czasów juniorskich. - Pamiętam, że grałyśmy ze sobą jako juniorki w fiale Trofeo Bonfiglio na mączce. Przegrałam. Byłam strasznie zestresowana, że w internecie leciała transmisja na żywo i po prostu nie mogłam się przez to skupić. W tej chwili wydaje się to surrealistyczne. Ale myślałam sobie: "nie wiem, kto mnie obserwuje. To internet. To jest ogromne" - wspominała ze śmiechem Iga Świątek. Rybakina w imponującym stylu ograła w poniedziałek 6:3, 6:3 Czeszkę Marketę Vondrousovą, byłą finalistkę Roland Garros. Pochodząca z Rosji tenisistka świetnie serwowała, do czego już przyzwyczaiła kibiców. - Myślę, że na mączce będzie zupełnie inny mecz – powiedziała Rybakina pytana o mecz z Igą Świątek. - Będzie więcej wymian, bardziej fizyczna gra, ona będzie miała więcej czasu, ja też - dodała.

WTA Rzym Iga Świątek - Jelena Rybakina RELACJA NA ŻYWO ONLINE WYNIK LIVE w INTERNECIE

Mecz Iga Świątek - Jelena Rybakina w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie zostanie rozegrany w środę 17 maja 2023. Początek meczu Świątek - Rybakina w Rzymie po godzinie 20.30. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Rybakina w Rzymie.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz tych tenisistów? Sprawdź się!