Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj: Polka odpadła z Australian Open! Świątek - Rybakina RELACJA NA ŻYWO

i

Autor: AP Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj: Polka odpadła z Australian Open! Świątek - Rybakina RELACJA NA ŻYWO

Australian Open 2023

Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj: Polka za burtą Australian Open! Świątek - Rybakina RELACJA NA ŻYWO

2023-01-22 6:05

Iga Świątek - Rybakina RELACJA NA ŻYWO Iga Świątek odpadła z Australian Open już w 4. rundzie po porażce 4:6, 4:6 z Jeleną Rybakiną z Kazachstanu. To był pojedynek dwóch mistrzyń Szlemów. Potężnie serwująca Rybakina latem wygrała Wimbledon i teraz potwierdziła klasę. Ten mecz mógł jednak ułożyć się zupełnie inaczej. Iga Świątek w kilku kluczowych momentach popełniła kosztowne błędy. Parę gemów uciekło w dziwnych okolicznościach. Niestety Rybakina lepiej wykorzystywała swoje szanse. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik meczu Świątek - Rybakina dzisiaj Australian Open.

Iga Świątek - Rybakina RELACJA NA ŻYWO Australian Open Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj w nocy 22.01

Iga Świątek walczy w 4. rundzie Australian Open, a jej rywalką będzie Jelena Rybakiną. Panie powalczą na Rod Laver Arena, głównej arenie. - To solidna i groźna zawodniczka, a z jej serwem może dokonać wielkich rzeczy. Znamy się jeszcze z czasów juniorskich - mówi Iga Świątek o Jelenie Rybakinie. - Grałyśmy ze sobą też niedawno w Dubaju, ale to była pokazówka, więc traktowałam to trochę jako trening - dodała polska liderka rankingu WTA, która wspomniany mecz w Dubaju, który został rozegrany w Wigilię, przegrała i to dość wyraźnie.

Iga Świątek RELACJA NA ŻYWO Australian Open Świątek - Rybakina WYNIK LIVE ONLINE

Jelena Rybakina reprezentuje Kazachstan, ale jest praktycznie Rosjanką. Urodziła się w Moskwie i do 2018 r. reprezentowała Rosję. Potem Kazachstan złożył jej propozycję. Obiecał wsparcie finansowe za reprezentowanie tego państwa. Rybakina zgodziła się i dzięki temu mogła zostać mistrzynią Wimbledonu. - Pamiętam, że grałyśmy ze sobą jako juniorki w fiale Trofeo Bonfiglio na mączce. Przegrałam. Byłam strasznie zestresowana, że w internecie leciała transmisja na żywo i po prostu nie mogłam się przez to skupić. W tej chwili wydaje się to surrealistyczne. Ale myślałam sobie: "nie wiem, kto mnie obserwuje. To internet. To jest ogromne" - wspominała ze śmiechem Iga Świątek.

Australian Open Iga Świątek - Jelena Rybakina RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE ONLINE

Mecz Iga Świątek - Jelena Rybakina w 4. rundzie Australian Open 2023 zostanie rozegrany w niedziele 22 stycznia. Początek meczu Świątek - Rybakina po godzinie 2.30 nad ranem polskiego czasu (drugi mecz od godz. 1). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Rybakina.

Iga Świątek - Rybakina NA ŻYWO RELACJA LIVE Australian Open Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Mecz Iga Świątek - Jelena Rybakina to wielki hit 4. rundy Australian Open. O ćwierćfinał zagrają liderka rankingu, mistrzyni US Open i Roland Garros oraz mistrzyni Wimbledonu. - Na pewno Iga jest bardzo silna fizycznie i mentalnie. Ale myślę, że jeśli będę grał swoją grę, agresywnie, będę solidna od początku do końca, mam szansę. Postaram się dać z siebie wszystko - powiedziała Jelena Rybakina pytana o mecz z Igą Świątek. Reprezentantka Kazachstanu zajmuje 25. miejsce w rankingu, ale jej pozycja jest mocno zaniżona przez to, że nie przyznawano punktów za Wimbledon, gdzie sprawiła sensację, pokonując w finale Ons Jabeur i sięgając po pierwszy wielkoszlemowy triumf w karierze.

Świątek - Rybakina WYNIK NA ŻYWO 4. runda Australian Open Iga Świątek RELACJA LIVE

Iga Świątek w 3. rundzie zdemolowała 6:0, 6:1 Hiszpankę Cristinę Bucsę. Jelena Rybakina rozprawiła się z Amerykanką Danielle Collins (6:2, 5:7, 6:2), ubiegłoroczną pogromczynią Igi Świątek w półfinale Australian Open. - Z każdym meczem czuję się tutaj coraz pewniej - przyznała Iga Świątek, która w rozgrywkach seniorskich zagrała z Rybakiną tylko raz. Pokonała ją ponad rok temu w Ostrawie, wygrywając 7:5, 6:2. - Kort tam był bardzo wolny, zupełnie inny niż tutaj. Dlatego taktycznie ciężko mi cokolwiek z tego meczu wyciągnąć. Na pewno mój trener przygotuje mnie dobrze i da mi kilka cennych wskazówek - stwierdziła teraz Iga Świątek.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams
Najnowsze