Autor: AP Iga Świątek - Rybakina Transmisja TV Dubaj World Tennis League Gdzie oglądać mecz Świątek - Rybakina STREAM ONLINE LIVE 24.12.2022 Na jakim programie Iga Świątek w TV dzisiaj

Finałowy bój

Iga Świątek nie była w stanie się przeciwstawić rywalce! Jelena Rybakina lepsza od Polki w dwóch setach

2022-12-24 16:22

Iga Świątek w ramach pokazowego turnieju World Tennis League podejmowała w finale Jelenę Rybakinę. Polka od początku spotkania miała problemy z przyjęciem serwisu swojej rywalki, co doprowadziło w pierwszym secie do porażki 6:3, 21-latka nie była w stanie tak skutecznie przełamywać, jak rywalka. W kolejnej partii było tylko gorzej, 23-latka nie popełniała praktycznie w ogóle błędów przez co liderka światowego rankingu znalazła się w niemałych kłopotach. Ostatecznie tenisistka z Kazachstanu triumfowała, a Świątek mogła się zadowolić jedynie jednym wygranym gemem w drugiej partii.

Iga Świątek jest prawdziwą liderką zespołu "Kites". We wcześniejszych trzech meczach grupowych nie straciła nawet seta i pewnie ograła Caroline Garcię (6:3, 6:4), Anastazję Pawluczenkową (6:4, 6:3) oraz Arynę Sabalenkę (6:1, 6:3). Jej drużyna w świetnym stylu wywalczyła awans do finału World Tennis League z pierwszego miejsca, w którym zagra z "Hawks". Singlową rywalką polskiej liderki rankingu WTA będzie Jelena Rybakina, która ograła w Dubaju Sabalenkę (0:6, 6:1, 10:6) i Garcię (7:5, 6:1). Na papierze wydaje się być najmocniejszą przeciwniczką, jaką mogła trafić Polka. Będzie to niezwykle ważne starcie dla losów finału, ponieważ singiel kobiet otworzy rywalizację. Po nim na korcie pojawią się tenisiści, a cały turniej zamknie mecz par mieszanych. Czy Świątek wyjedzie z WTL niepokonana? Początek odpowiedzi na to pytanie o 15:00!

Iga Świątek wygra World Tennis League 2022 w Dubaju?