Iga Świątek

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Mocna opinia legendy

Ostro uderzono w Igę Świątek. O jej zachowaniu w trakcie meczu znów zrobiło się głośno. Wielkie oburzenie

2024-08-19 9:53

Iga Świątek nie zagra w finale turnieju w Cincinnati, który był jej pierwszą imprezą po zdobyciu brązowego medalu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Reprezentantka Polski w półfinale przegrała z Aryną Sabalenką i tym razem Białorusinka nie dała większych szans rywalce. Po tej rywalizacji Lindsay Davenport skrytykowała zachowanie Świątek w przerwie między setami. Była tenisistka uważa, że to, co niekiedy robi Polka, powinno być bardziej kontrolowane.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu nad Aryną Sabalenką, Iga Świątek tym razem musiała uznać wyższość swojej rywali i w półfinale turnieju w Cincinnati Polka przegrała w dwóch setach 3:6, 3:6. Liderka rankingu WTA nie prezentowała się zbyt dobrze w tym spotkaniu i zwycięstwo Sabalenki było jak najbardziej zasłużone. - Aryna była dzisiaj po prostu lepsza i świetnie wykorzystywała swoje atuty. Moje serwisy nie były na początku dobre, co wybiło mnie z rytmu. To nie był dobry występ w moim wykonaniu - powiedziała reprezentantka Polski cytowana przez agencje AFP.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 30
Na której nawierzchni najbardziej lubi grać Iga Świątek?

Świątek skrytykowana za swoje zachowanie. Legendzie się to nie spodobało

Po rywalizacji nie brakowało krytycznych analiz występu Świątek, ale jak przyznała sama tenisistka, zagrała po prostu słabiej. Nieoczekiwanie w Polkę uderzyła była reprezentantka Stanów Zjednoczonych, Linsday Davenport. 48-latce nie podoba się przede wszystkim to, że Świątek po przegranym secie znika na przerwę toaletową. Polka robi to bardzo często, gdy przegrywa pierwszą partię i choć jest to dozwolone, niektórzy uważają, że korzysta z tego zbyt wiele razy. Tego zdania jest m.in. Davenport właśnie.

- Nie jest to dobry nawyk. Powinien być kontrolowany przez osoby ze światowej federacji. Opuszczanie kortu po każdym przegranym secie? Kiedyś tak nie było. A teraz dzieje się to za każdym razem - powiedziała była tenisistka. Słowa Davenport bardzo szybko spotkały się z krytyką fanów. W Internecie można było przeczytać wiele negatywnych wpisów pod adresem Amerykanki. Kibice zauważają, że Świątek nie robi niczego niezgodnego z przepisami i każda zawodniczka może postępować tak, jak reprezentantka Polski.