Marta Domachowska i Jerzy Janowicz na wakacjach

Autor: Facebook

Polska - Chorwacja. Klęska Jerzego Janowicza po morderczym boju

2014-04-05 0:45

Słowo "sensacja" idealnie pasuje do tego co się wydarzyło na korcie na warszawskim Torwarze. Jerzy Janowicz przegrał z Borną Ciriciem 6:2, 2:6, 5:7, 7:5, 4:6 w drugim meczu starcia Polski z Chorwacją w Pucharze Davisa. Polacy przegrywają już 0-2 i awans do Grupy Światowej bardzo się oddalił.

Polacy mecz z Chorwacją rozpoczęli od porażki Michała Przysiężnego z Marinem Ciliciem. "Ołówek" uległ wyżej notowanemu rywalowi 1:6, 4:6, 4:6. Wydawało się, że Jerzy Janowicz doprowadzi do remisu. Wszak jego przeciwnikiem był zajmujący dopiero 295. miejsce w rankingu ATP Borna Corić.

Rajd Portugalii. Robert Kubica: To była wpadka

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Janowicz wygrał pierwszego seta 6:2. W drugim, niestety równie gładko, przegrał, zdobywając tylko dwa gemy. Młody Chorwat poszedł za ciosem i grał coraz pewniej. Janowicz popełniał za to wiele błędów. Te kosztowały go porażkę w trzecim secie 5:7 i choć "Jerzyk" zdołał jeszcze doprowadzić do remisu po 2, w decydującej partii musiał uznać wyższość Chorwata.

W sobotę odbędzie się mecz deblowy. Jeśli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonają Mate Pavica i Marina Draganję, przedłużą polskie nadzieje na awans do Grupy Światowej Pucharu Davisa. Porażka te nadzieje rozwieje całkowicie.