Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski

Autor: archiwum se.pl

Porażka Fyrstenberga i Matkowskiego. Finał nie dla Polaków

2013-08-10 23:19

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski nie zagrają w niedzielnym meczu o tytuł turnieju ATP rozgrywanego w Montrealu. Polscy debliści przegrali w sobotę z rozstawionymi z numerem 3 Austriakiem Alexandrem Peyą i Brazylijczykiem Bruno Soaresem 2:6, 6:7 (3).

Dla Fytki i Matki był to już czwarty wspólny półfinał w tym sezonie. Polski debel źle wszedł w mecz, czego efektem była dość gładka porażka w pierwszym secie 2:6. Drugi set wyglądał już zupełnie inaczej. Polacy prowadzili 2:0, ale rywale szybko odrobili straty. Później żadna para nie oddała własnego serwisu i doszło do tie-breaka.

W nim "Polish Power" przegrywali już 1-5. Próbowali jeszcze podjąć walkę, ale ostatecznie ulegli do 3.

Spotkanie trwało 80 minut, w ciągu których Fyrstenberg i Matkowski zanotowali 2 asy, 3 podwójne błędy oraz wykorzystali jednego z trzech break pointów. Peya i Soares mieli po 2 asy i podwójne błędy, a podanie Polaków przełamali łącznie trzykrotnie.