Urszula Radwańska, Agnieszka Radwańska

Autor: Instagram/ularadwanska_official Urszula i Agnieszka Radwańskie

Radwańska była w POWAŻNYCH tarapatach. Było już TRAGICZNIE, aż tu nagle...

2021-02-28 20:21

Jeszcze kilka lat temu można było się emocjonować meczami dwóch sióstr Radwańskich. Po ogłoszeniu zakończeniu kariery przez Agnieszkę na placu boju pozostała Urszula. Młodsza z sióstr przypomniała o sobie w najlepszy możliwy sposób i wygrała turniej ITF w Moskwie. Sytuacja Radwańskiej w meczu była bardzo trudna, ale zawodniczka stanęła na wysokości zadania i ograła Białorusinkę.

Urszula Radwańska w ubiegłym roku rozegrała bardzo mało spotkań, na co wpływ miała w dużej mierze sytuacja panująca na świecie. Z tego też powodu nie miała na koncie większych sukcesów, ale 2021 rok zaczął się dla niej całkiem udanie. Młodsza z sióstr Radwańskich była jedną z faworytek turnieju w Moskwie. 30-latka zdołała dojść do finału, w którym zmierzyła się z reprezentantką Białorusi, Julią Haciuka. Decydujący mecz turnieju ITF był niebywale emocjonujący.

Iga Świątek zgarnęła WIELKIE pieniądze za GIGANTYCZNY sukces! Całkowicie zasłużyła

Już na samym początku pojedynku Radwańska znalazła się w poważnych tarapatach, bo Białorusinka wygrała cztery gemy z rzędu i wydawało się, że to będzie bardzo szybkie zwycięstwo w pierwszym secie. Polka zebrała się jednak w sobie i wygrała trzy kolejne odsłony tej partii i choć był to dopiero początek meczu, wydaje się, że mógł być to kluczowy moment. Bo od odrobienia znacznej części strat, Radwańska zaczęła grać zdecydowanie lepiej.

Znany komentator mówił, że w Polsce ciężko grać w tenisa. Wspaniała Iga Świątek udowodniła, że się mylił!

Wyjście z bardzo ciężkiej sytuacji dało wyraźnie krakowiance wiary i w kolejnych setach ani myślała oddawać pola rywalce. Drugą partię wygrała 6:3, a w trzecim secie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale ostatecznie to Radwańska po ponad dwóch godzinach rywalizacji przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Było to jej pierwsze zwycięstwo w turnieju od września 2019 roku.