Iga Świątek zgarnęła WIELKIE pieniądze za GIGANTYCZNY sukces! Całkowicie zasłużyła

2021-02-27 17:09 PSt
Iga Świątek
Autor: East News Iga Świątek

Iga Świątek w znakomitym stylu wygrała tenisowy turniej rangi WTA 500 w Adelajdzie. Urodzona w Raszynie tenisistka dzięki triumfowi na australijskiej ziemi awansuje w najbliższym rankingu WTA na 15. lokatę. Ale nie tylko. Polka wzbogaci się również o ponad ćwierć miliona złotych!

Polka podczas turnieju rangi WTA 500 w Adelajdzie nie miała sobie równych. Świątek powtórzyła swój wyczyn z ubiegłorocznego Roland Garros. W Australii także wygrała cały turniej, nie tracąc przy tym nawet seta. W finale bez większych problemów odprawiła z kwitkiem Szwajcarkę Belindę Bencić, w całym meczu oddając rywalce zaledwie 4 gemy (6:2, 6:2).

Iga Świątek, Daria Abramowicz i cały team przygotowali Szlachetną Paczkę. Mówią o pomaganiu i sukcesie

Ostatni triumf wiąże się nie tylko z awansem w najnowszym rankingu WTA, ale także wymiernymi korzyściami finansowymi. Turniej w Adelajdzie to naturalnie niższa półka – zarówno sportowa jak i finansowa – niż wielkoszlemowy Rolland Garros. Mimo to polska tenisistka nie ma powodów do narzekania, za zwycięstwo otrzymała bowiem nagrodę w wysokości 68 750 dolarów. W przeliczeniu daje to nieco ponad ćwierć miliona złotych!

Genialny mecz Igi Świątek w finale! Polka mistrzynią WTA Adelaide!

Polkę czeka teraz krótki odpoczynek. Świątek zrezygnowała bowiem z udziału w turnieju WTA 500 w katarskiej Dosze. 19-latka do gry powróci 7. marca, kiedy rozpocznie zmagania w zawodach rangi WTA 100 w Dubaju.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze