Autor: fot. (AP PHOTO/HAMISH BLAIR Świątek - Konjuh TRANSMISJA TV NA ŻYWO WTA Miami Gdzie obejrzeć mecz Świątek - Konjuh w TV Na kótrym kanale Iga Świątek w TV dzisiaj 27.03

Genialny mecz Igi Świątek w finale! Polka mistrzynią WTA Adelaide!

2021-02-27 10:04

Co to był za mecz w wykonaniu Igi Świątek! Nasza najlepsza tenisistka w sobotni poranek mierzyła się w finale turnieju WTA Adelaide z Belindą Bencić. Młoda zawodniczka z Polski po raz kolejny udowodniła, że już teraz trzeba postrzegać ją jako jedną z najmocniejszych w całej stawce! Iga Świątek w dwóch setach poradziła sobie z wyżej rozstawioną rywalką i zgarnęła główną nagrodę australijskiej imprezy!

Bencić, która była rozstawiona z numerem drugim w turnieju WTA Adelaide uchodziła za faworytkę całej imprezy. Przygodę na zawodach rozpoczęła od drugiej rundy, więc teoretycznie powinna narzekać na mniejsze zmęczenie niż Polka. Jednak Szwajcarka w półfinale spędziła na korcie zdecydowanie więcej minut, gdyż jej bój z Cori Gauff trwał blisko trzy godziny, a panie rozegrały trzy sety, w tym dwa zakończone tiebreakami. Iga Świątek w australijskim turnieju od początku sprawiała wrażenie niezwykle skoncentrowanej. Do finału Polka nie przegrała nawet seta i tuż przed decydującym bojem dla wielu to ona stała się niespodziewaną faworytką do końcowego sukcesu.

W sobotni poranek od początku finałowej rywalizacji Iga Świątek pokazywała wielką formę. Swoje gemy serwisowe wygrywała z łatwością, a Bencić nie miała nawet jednej szansy w premierowej partii na przełamanie naszej rodaczki. Sama tenisistka z Raszyna wykorzystała dwie takie okazje i w pierwszym secie wygrała 6:2, znacznie zbliżając się do końcowego sukcesu na WTA Adelaide!

Ile zarobiła Iga Świątek za wygraną w Adelaide? Sprawdź!

Drugi set także przebiegał pod dyktando Polki. Przy stanie 2:1 Iga Świątek przełamała rywalkę i wyszła na gemy przewagi. Warto dodać, że w tym istotnym gemie nasza rodaczka nie straciła nawet punktu. Podobnej sztuki dokonała chwilę później przy swoim podaniu. Przy stanie 4:1 w drugiej partii wydawało się, że nic złego już się Idze stać nie może! Polka pewnie kontrolowała mecz przy własnym podaniu i ostatecznie wygrała z Bencić 6:2, 6:2, osiągając kolejny wielki sukces w karierze!

Iga Świątek (18. WTA, Polska) - Belinda Bencić (12. WTA, Szwajcaria) 6:2, 6:2