Radwańska zareagowała na zakaz ABORCJI. Tym ZDJĘCIEM rozwścieczy tysiące osób

2020-10-27 10:05 kkn
Agnieszka Radwańska
Autor: Instagram Agnieszka Radwańska

Na razie nic nie wskazuje na to, aby protesty dotyczące zaostrzenia prawa aborcyjnego miały wygasnąć. Ostatni wyrok Trybunały Konstytucyjnego wzbudził bowiem wściekłość u znacznej części społeczeństwa. Nie zgadzają się z nim również znane osobistości. Agnieszka Radwańska też zdecydowała się zareagować na ostatnie wydarzenia. Mogła tym narazić się wielu osobom.

Temat aborcji jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów w społeczeństwie. Wywołuje on ogromne emocje, co można zauważyć w ostatnich dniach. Polska miała jedno z najbardziej restrykcyjnych praw aborcyjnych w Europie. Po wyroku Trybunały Konstytucyjnego stało się ono jeszcze bardziej surowe. Sędziowie zadecydowali bowiem, że punkt w ustawie z 1993 roku mówiący o możliwości przeprowadzenia aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu jest niezgodny z ustawą zasadniczą. Statystyki mówią, że to 97% wszystkich aborcji dokonywanych w Polsce. Od kilku dni ten przepis w zasadzie nie obowiązuje.

Tomasz Hajto WYKORZYSTANY przez kobietę na strajku. Padło mocne hasło [ZDJĘCIE]

CZYTAJ TEŻ: Ważny szczyt klimatyczny odbył się w Polsce. Co ustalono?

Tuż po ogłoszeniu wyroku na ulice wyszło tysiące młodych ludzi. Taka reakcja społeczeństwa była w zasadzie pewna, bo już przed paroma laty, gdy dyskutowano na ten sam temat w sejmie, na ulicach pojawiły się liczne protesty. W tych w dużej mierze uczestniczą w nich kobiety, ale i mężczyźni wspierają swoje koleżanki, partnerki, czy żony, bo to dotyczy tak naprawdę wszystkich.

Agnieszka Radwańska BRUTALNIE WYŚMIANA. Jeden SZCZEGÓŁ przesądził o wszystkim [ZDJĘCIE]

Protestujących wspierają również znane osobistości. Wyjątkiem nie jest Agnieszka Radwańska. Jej reakcja jest co prawda subtelna, ale znacząca. Była tenisistka opublikowała na Instastories wpis Pauli Kani-Choduń z błyskawicą będącą jednym z symboli strajku kobiet. Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że "Isia" popiera protesty. Na podobny ruch zdecydowała się jej siostra Urszula. Obie panie mocno naraziły się zapewne wielu osobom, które popierają zaostrzanie prawa aborcyjnego.

Agnieszka Radwańska
Autor: Instagram/aradwanska
Najlepsze plakaty, wulgarne hasła. Strajk kobiet
Najnowsze