Rafael Nadal

i

Autor: AP PHOTO Rafael Nadal

Nowy biznes Rafy

Rafael Nadal rusza z nowym biznesem. Może zarobić potężne pieniądze! Znamy jego plany

2022-12-16 13:34

Rafael Nadal rusza z nowym biznesem. Wybitny tenisista otworzy hotel na Majorce. Kiedy fani będą mogli pomieszkać u Nadala? Otwarcie zaplanowane jest na 2023 roku. To kolejny krok do rozwoju biznesów słynnego sportowca. W ramach tego samego ogłoszenia poinformował, że na razie nie planuje kończyć kariery.

Jeden z najwybitniejszych tenisistów w historii Rafael Nadal zapowiedział otworzenie hotelu na Majorce w 2023 roku i ogłosił powstanie nowej marki - ZEL. To wspólne przedsięwzięcie sportowca i firmy Melia Hotels International. "Od dawna myślałem o tym projekcie. ZEL będzie synonimem dobrego samopoczucia i cieszenia się śródziemnomorskim stylem życia. Od samego początku bardzo podobała mi się ta nowa koncepcja i jestem przekonany, że ZEL odniesie ogromny sukces i spodoba się każdemu podróżnikowi" - wyznał tenisista.

Taką naprawdę rolę w zespole Igi Świątek pełni Daria Abramowicz! Trener Tomasz Wiktorowski ujawnia prawdę!

Nowy biznes Rafaela Nadala. Może zarobić potężne pieniądze

W ciągu najbliższych pięciu lat w krajach śródziemnomorskich: Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Francji, Chorwacji oraz w największych europejskich miastach (Paryż i Londyn) ma powstać ponad 20 hoteli ZEL. "Nasze 65-letnie, międzynarodowe doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu luksusowymi hotelami oraz inspirujące przywództwo Rafaela Nadala połączyły się, aby stworzyć tę wyjątkową markę" – powiedział Gabriel Escarrer, dyrektor generalny Melia Hotels International.

"ZEL to innowacyjna, energiczna marka hotelowa. Przyciągnie i zaskoczy ona nowe pokolenie podróżników, którzy szukają nowych sposobów na dobre samopoczucie i podróżowanie w sposób zrównoważony. Cieszymy się, że możemy ogłosić tę wyjątkową współpracę z ikoną, taką jak Rafa" – dodał. Escarrer poinformował, że hotele ZEL w 80 procentach powstaną w miejscu odrestaurowanych placówek należących do Melia Hotels International, które przejdą głęboką transformację w celu uzyskania "śródziemnomorskiego ducha".

Kamil Majchrzak zaliczył kolejną wpadkę. Afera dopingowa w polskim tenisie, grozi mu potworna kara

Nadal zapewnił, że zaangażowanie w rozwój sieci hoteli ZEL nie oznacza końca jego sportowej kariery. Tenisista stwierdził, że jego sportowa emerytura nastąpi "tak późno jak to możliwe".

Kim jest Rafael Nadal? Osiągnięcia, sukcesy

36-latek wygrał 22 turnieje wielkoszlemowe i jest uważany za jednego z najwybitniejszych tenisistów w historii. W tym roku po raz 14. triumfował we French Open oraz po raz drugi w Australian Open. Przez ponad cztery lata (209 tygodni) był liderem rankingu ATP.

Super Tenis - 07.10

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze