Iga Świątek

Autor: AP Iga Świątek

Iga Świątek w ćwierćfinale debla Roland Garros! Kolejny sukces rewelacyjnej Polki!

2020-10-05 12:27

Iga Świątek nie zwalnia tempa! Po sensacyjnym zwycięstwie nad Simoną Halep (6:1, 6:2) i awansie do ćwierćfinału singla Roland Garros, następnego dnia rewelacyjna Polka awansowała też do 1/4 finału w deblu! Świątek i jej amerykańska partnerka Nicole Melichar w III rundzie pokonały 6:3, 6:4 rozstawione z numerem 6 Czeszkę Kveta Peschke i Holenderkę Demi Schuurs. Polka po raz kolejny potwierdziła, że jest w kapitalnej formie. Ile Świątek zarobiła w deblu Roland Garros?

Iga Świątek jest od niedzieli na ustach całego tenisowego świata po wspaniałym występie i sensacyjnym zwycięstwie 6:1, 6:2 nad słynną Rumunką Simoną Halep (nr 2 WTA). Polka w 1/4 finału zagra z Włoszką Martiną Trevisan (nr 159), a ten mecz zostanie rozegrany we wtorek. Dzisiaj Iga nie ma jednak wolnego. Walczyła w deblu, w parze z Nicole Melichar z USA. O awans do ćwierćfinału Polka i Amerykanka zagrały z czesko-holenderską parą Peschke/Schuurs. Świątek i Melichar szybko wypracowały przewagę przełamania i wygrały pierwszego seta 6:3. W drugiej partii Holenderka Schuurs miała problemy zdrowotne i w przerwach między gemami korzystała z pomocy fizjoterapeuty. A Polka i jej amerykańska partnerka nie zwalniały tempa. Wygrały drugiego seta i po zwycięstwie 6:3, 6:4 są już w 1/4 finału.

O półfinał Iga Świątek i Nicole Melichar zagrają z tenisistkami z USA - J. Pegulą i A. Muhammad. Za awans do 1/4 finału debla zarobiły 65 062 euro (do podziału). Miejmy nadzieje, że grając w deblu Iga nie starci za dużo sił przed singlem, który oczywiście jest priorytetem. Na szczęście w grze podwójnej jest mniej biegania, a dla Igi to również cenne przetarcie przed kolejnymi meczami. - Jej amerykańska rywalka jest doświadczona, wie, że powinna teraz ciężar meczu brać bardziej na siebie. Ale Iga i tak da z siebie wszystko. I niech gra, nie ma sensu tutaj niczego odpuszczać - mówił "SE" Tomasz Świątek, ojciec Igi.

Roland Garros 2020 PREMIE, NAGRODY PIENIĘŻNE French Open 2020 Ile zarobiła Iga Świątek