Maria Szarapowa

i

Autor: Instagram Maria Szarapowa

Miała rację?

Rosyjska tenisistka z mocnymi słowami o Idze Świątek! Kibicom skoczy ciśnienie. Maria Szarapowa z niepopularną opinią

2022-09-10 19:59

Iga Świątek jest już o zaledwie jeden krok od wygrania trzeciego w zawodowej karierze turnieju Wielkoszlemowego. 21-letnia Polka już w niedzielny wieczór zmierzy się z Ons Jabeur w finale US Open. Nawet w przypadku zwycięstwa urodzonej w Warszawie zawodniczce wciąż daleko będzie do osiągnięć Sereny Williams, która ma na swoim koncie aż 23 wygrane turnieje Wielkiego Szlema. Zdaniem Marii Szarapowej obecnym tenisistkom – z Igą na czele – wciąż wiele brakuje do osiągnięcia poziomu Amerykanki.

Przez lata wydawało się, że siostry Serena oraz Venus Williams i Maria Szarapowa są wobec siebie niechętne. Rzekomo miało to być spowodowane zaciekłą rywalizacją na korcie. W zeszłym roku media społecznościowe obiegło jednak zdjęcie, na którym wszystkie trzy znajdują się ja jednym przyjęciu i wspaniale się razem bawią. Jak podkreśliła Szarapowa podczas komentowania jednego z obecnych meczów tegorocznego US Open, namawiała wówczas młodszą z sióstr Williams do powrotu na kort.

Iga Świątek w wielkim finale US Open! Ogromny sukces Polki

- Powiedziałam jej, że - z całym szacunkiem do nowego pokolenia tenisistek - jest od nich zdecydowanie lepsza i powinna wrócić, żeby im to pokazać. Cieszę się, że miała swoję szansę w US Open – zdradziła Szarapowa, która miała okazję komentować półfinałowy pojedynek Ons Jabeur z Caroline Garcią. Była liderka rankingu WTA powiedziała, że chciała w ten sposób zmotywować Amerykankę do powrotu na kort. Tak faktycznie się stało. Serena Williams wzięła udział w Wimbledonie (odpadła w I rundzie) oraz w tegorocznym turnieju na kortach Flushing Meadows (doszła do III rundy). Po porażce z Alją Tomjlanović oficjalnie zakończyła karierę.

Sonda
Czy zgadzasz się ze słowami Marii Szarapowej?

35-letnia obecnie Maria Szarapowa swoją karierę zakończyła w 2020 roku. Rosjanka ma w dorobku m.in. pięć wygranych turniejów Wielkiego Szlema. Łącznie w turniejach rangi WTA urodzona w Niaganiu zawodniczka triumfowała 38 razy. Ma za sobą także potężną aferę dopingową – w 2016 roku została zdyskwalifikowana na 15 miesięcy za stosowanie meldonium.

Listen to "Iga Świątek rakietą numer jeden. Co wspólnego ma z Robertem Kubicą? Jak NIEMCY przywitają Lewandowskiego?" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze