Catty McNally, Iga Świątek

i

Autor: Paweł Jaskółka Catty McNally, Iga Świątek

Ciekawe słowa o liderce rankingu

Rywalka ujawnia zaskakujące fakty o Idze Świątek! Chodzi o jej matkę

2022-10-07 11:00

Iga Świątek zagra dzisiaj z Caty McNally w 1/4 finału turnieju WTA w Ostrawie. Polka i Amerykanka to rówieśniczki i znają się doskonale, a nawet się przyjaźnią. Cztery lata temu jako 17-latki stworzyły parę deblową i wygrały razem juniorski Roland Garros. - Od tego czasu przyjaźnimy się - mówi Caty McNally, która przed dzisiejszym meczem z Igą Świątek zdradziła ciekawe fakty o naszej tenisistce. Początek meczu Świątek - McNally w Ostrawie dzisiaj ok. godziny 16.

Iga Świątek i Caty McNally w 2018 r. wygrały razem turniej juniorski debla w paryskim Roland Garros. Dla Polki była to pewnego rodzaju nagroda pocieszenia, bo celowała wtedy głównie w triumf w singlu, a przegrała w półfinale... z Caty McNally (3:6, 7:6, 6:4). Amerykanka też nie podbiła wtedy Paryża w grze pojedynczej, bo w finale ograła ją zaledwie 14-letnia Coco Gauff. Świątek i McNally rywalizowały ze sobą jako juniorki, ale w seniorskim tourze powalczą ze sobą po raz pierwszy. Faworytką będzie oczywiście polska liderka rankingi. - Iga jest znakomitą zawodniczką i będzie to dla mnie duże wyzwanie - powiedziała Caty McNally w rozmowie z Żelisławem Żyżyńskim z Canal+ Sport po zwycięstwie 6:1, 3:6, 6:1 nad Czeszką Karoliną Muchovą w II rundzie. - Nie mogę się doczekać tego spotkania, które powie mi dużo o mojej grze. Wygrałyśmy razem juniorski turniej debla w Roland Garros i to było zabawne, bo nie planowałyśmy tego występu i zgłosiłyśmy się w ostatniej chwili. Od tamtej pory się przyjaźnimy, a moja mama kupuje Idze książki po angielsku, bo ona bardzo lubi czytać - zdradziła Amerykanka. - Bardzo ją za to szanuję. Gdybyście wy dali mi jakąś książkę po polsku, to pewnie nie byłabym w stanie przeczytać ani jednego słowa - dodała ze śmiechem Caty McNally.

Iga Świątek i Caty McNally jako juniorki odnosiły sukcesy, ale w seniorskim tourze kariera Polki nabrała dużo szybszego tempa niż w przypadku Amerykanki. Tenisistka z Cincinnati najwyżej w rankingu WTA była na 105. miejscu. Obecnie zajmuje 151. pozycję. Dużo lepiej radzi sobie w deblu. Jednak w Ostrawie pokazała, że potrafi być groźna. Do głównej drabinki przebiła się w kwalifikacjach. Przed zwycięstwem nad Karoliną Muchovą pokonała też 6:1, 6:2 Rosjankę Annę Blinkową. Tak jak Iga, bardzo szybko porusza się po korcie. Potrafi grać skutecznie i bardzo widowiskowo. - Szczerze mówiąc, ja po prostu znów skoncentruję się na sobie i swoich zadaniach, niezależnie od tego, jaki styl prezentuje moja przeciwniczka. Jeżeli będę skupiona na odpowiednich rzeczach i swobodna na korcie, to myślę, że będzie dobrze - stwierdziła Iga Świątek.

Z Ostrawy Michał Chojecki

Czesi nie znają Igi Świątek

Pierwszy jesienny mundial z KORUPCJĄ w tle! Jakie będą nadchodzące Mistrzostwa Świata?

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Skandale i korupcja. Komentujemy piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze [supersport+]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze