Serena Williams

Autor: AP PHOTO Serena Williams

Serena Williams zalała się łzami. Zrozpaczona podjęła decyzję, która kosztowała ją wiele

2021-06-30 0:31

Każdy stara się żyć marzeniami. Niestety, nie wszystkim udaje się je zrealizować. Bardzo trudno poradzić sobie z porażką i doskonale wie o tym wybitna tenisistka Serena Williams. Legendarna sportsmenka musiała się poddać w meczu pierwszej rundy Wimbledonu. Po kreczu Williams zalała się łzami. Czy to oznacza, że już nigdy nie uda jej się spełnić wielkiego marzenia?

Amerykańska tenisistka Serena Williams zrezygnowała z gry z Białorusinką Aliaksandrą Sasnowicz w pierwszej rundzie Wimbledonu z powodu kontuzji mięśnia uda. Mecz przerwano po 34 minutach przy stanie 3:3 w pierwszym secie. 39-letnia Williams, obecnie ósma w rankingu WTA, opuściła kort ze łzami w oczach. W tym wielkoszlemowym turnieju zwyciężyła siedem razy, ale po raz ostatni w 2016 roku.

Wimbledon: Krecz Sereny Williams

Na początku czerwca nie powiodło jej się również we French Open, z którego odpadła w 1/8 finału. Czy to oznacza, że wielkie marzenia legendarnej amerykańskiej tenisistki legną w gruzach? Start Williams na kortach w Wielkiej Brytanii był dla niej bardzo ważny. W Wimbledonie Amerykanka podjęła kolejną próbę zdobycia 24. tytułu wielkoszlemowego (ale pierwszego od 2017 roku), czym wyrównałaby rekord Australijki Margaret Court.

Serena Williams to niezwykle utytułowana tenisistka. Na swoim koncie ma mnóstwo wielkoszlemowych triumfów. Najwięcej wygrywała właśnie na kortach Wimbledonu i w Australian Open (po siedem razy).