Autor: Andrew Brownbill/AP Australian Open PREMIE Nagrody pienieżne Ile zarobiła Iga Świątek? PREMIE w Australian Open 2021 pieniądze

Iga Świątek nie rozbroiła ROSYJSKICH BOMB! Polka za burtą turnieju WTA w Melbourne!

2021-02-03 7:16

Świątek - Aleksandrowa WYNIK meczu WTA Melbourne Świątek - Aleksandrowa RELACJA NA ŻYWO. Iga Świątek odpadła z turnieju WTA w Melbourne w III rundzie po porażce 4:6, 2:6 z Rosjanką Jekateriną Aleksandrowa (nr 33). Rywalka narzuciła niesamowite tempo gry, zasypując Polkę potężnymi płaskimi uderzeniami z głębi kortu i mocnymi serwisami. Iga Świątek nie była w stanie tych bomb rozbroić. Nie poradziła sobie z tempem wymian. Widać było, że nie jest jeszcze w najwyższej formie. Często spóźniona do piłek popełniała błędy, a Aleksandrowa w ważnych momentach trafiała w linie jak w transie. To był ostatni występ Igi Świątek przed Australian Open (8 lutego). Poniżej zapis naszej relacji na żywo i wynik meczu Świątek - Aleksandrowa w Melbourne.

Iga Świątek - Jekaterina Aleksandrowa

A w kolejnej rundzie Jekaterina Aleksandrowa zagra z Simoną Halep. Szkoda, że nie dojdzie do kolejnego starcia Polki z rumuńską gwiazdą. Trzeba jednak przyznać, że dzisiaj Rosjanka była dużo lepsza od naszej 19-latki

4:6, 2:6

GEM, SET i MECZ JEKATERINA ALEKSANDROWA. Iga Światek przegrywa 4:6, 2:6 i odpada z turnieju WTA w Melbourne w III rundzie. Rosjanka narzuciła niesamowite tempo wymian, z którym Polka sobie nie poradziła. Widać, że jeszcze nie jest w najwyższej formie. Miejmy nadzieję, że będzie w niej za kilka dni, gdy zacznie się Australian Open

Rosjanka ma dwie piłki meczowe

4:6, 2:5

Gem Aleksandrowa PRZEŁAMANIE. Mocne uderzenia Rosjanki i proste błędy Polki, która jest już bardzo blisko porażki. Teraz straciła podanie, przegrywając gema do zera.

Znów return rywalki w samą linię i jest 0-40

4:6, 2:4

Gem Aleksandrowa. Iga zaczęła gema od skutecznego forhendu po linii, ale potem znów serwująca Rosjanka uderzała mocno i celnie, wymuszając kolejne błędy Polki. Gem wygrany do 15. Świątek wciąż nie może znaleźć recepty na mocne i płaskie bomby rywalki posyłane z głębi kortu

4:6, 2:3

Gem Świątek. Szybki gem wygrany przez Polkę na dużym luzie. Wreszcie dobre serwisy Igi. Wciąż jednak trzeba odrobić stratę przełamania

4:6, 1:3

Gem Aleksandrowa. Polka walczyła o tego gema, było 30-30. Jednak w kluczowym momencie Aleksandrowa znów posłała dwa potężne serwisy. Bardzo dobrze serwuje Rosjanka dzisiaj

4:6, 1:2

Gem Świątek. Iga zaczęła od błędów i przegrywała 15-30. Zapachniało kolejnym przełamaniem, ale potem była seria bardzo dobrych akcji Świątek. Na koniec Polka zaskoczyła Rosjankę precyzyjnym serwisem przy drugim podaniu

4:6, 0:2

Gem Aleksandrowa. Polka prowadziła 30-0, ale potem Rosjanka zaczęła znowu potężnie serwować. Dwa asy, na koniec mocne podanie, po którym Iga odegrała w siatkę

4:6, 0:1

Gem Aleksandrowa PRZEŁAMANIE. Polka w dobrym stylu obroniła dwa breakpointy, ale potem znów nie radziła sobie z bardzo szybkim tempem wymian. Aleksandrowa nie zwalnia ręki, gra cały czas bardzo szybko, uderza bardzo mocno

40-40 Breakpointy obronione!

Iga broni breakpointów. 15-40

Zaczynamy drugiego seta. Serwuje Iga Świątek

Iga korzysta z przerwy toaletowej

4:6

GEM I SET ALEKSANDROWA. Iga Świątek walczyła o tego seta, obroniła w sumie cztery piłki setowe i miała szansę na doprowadzenie do remisu. Niestety Rosjanka opanowała sytuację. Na koniec nieudany return Polki. Pierwszy set dla Aleksandrowej

Iga miała breakpointa, ale znów jest równowaga po ładnej akcji Rosjanki

Dwa podwójne błędy serwisowe Rosjanki i jest 40-40

Rosjanka ma kolejne piłki setowe

4:5

Gem Świątek. Polka obroniła dwie piłki setowe i walczy o tego seta. Gem zaczął się od potężnych returnów Rosjanki. Trafiała w linię, a Iga tylko bezradnie się uśmiechała po tych bombach. Zrobiło się 15-40, ale potem Świątek zdołała opanować sytuację. Teraz serwować będzie jednak Aleksandrowa i może skończyć seta

Było 15-40, ale Polka walczy. Jest 40-40

Rosjanka ma piłki setowe

3:5

Gem Aleksandrowa. Rosjanka odskakuje. Przegrywała w gemie 0-30. Zapachniało kolejnym przełamaniem, ale potem Aleksandrowa grała mocno i skutecznie, wygrywając już do końca kolejne wymiany

3:4

Gem Aleksandrowa PRZEŁAMANIE. Niestety Polka znów traci serwis. Po asie serwisowym prowadziła w gemie 40-30, ale rywalka doprowadziła do gry na przewagi. Po chwili miała już breakpointa. Pod presją Iga wyrzuciła na aut

Polka prowadziła w gemie, ale teraz broni breakpointa

3:3

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Polka szybko odrobiła straty przy dużej pomocy Rosjanki, która zaczęła gema od podwójnego błędu serwisowego. Potem psuła po mocnych returnach Igi. Na koniec kolejny podwójny błąd. Mamy remis

40-0 Teraz Polka ma breakpointy!

2:3

Gem Aleksandrowa PRZEŁAMANIE. Polka przegrywa gema przy własnym podaniu i to do zera. Zaczęła go od dwóch prostych błędów. Rosjanka zwietrzyła szansę. Najpierw uderzyła potężnie i trafiła w linię. A potem zagrała niesamowity return. Znów w linię! Iga musi odrabiać straty

0-40 Polka broni breakpointów

2:2

Gem Aleksandrowa. Rosjanka znów bardzo dobrze serwowała. As, do tego wygrywające podania. Tylko w jednej wymianie mieliśmy więcej gry i Polka skończyła ją ładnym bekhendem. Gema jednak przegrała do 15

2:1

Gem Świątek. Polka po mocnych uderzeniach Rosjanki przegrywała 15:30. Potem była solidniejsza w szybkich wymianach, które kończyły się błędami Aleksandrowej. Rosjanka w każdym punkcie agresywnie stara się przejmować inicjatywę. Na razie sporo błędów popełnia

1:1

Gem Aleksandrowa. Rosjanka zaczęła od potężnych serwisów. Potem popełniła dwa proste błędy, ale przy stanie 30-30 popisała się asem serwisowym. Po chwili skończyła gema kolejnym mocnym serwisem. Widać, że podanie jest jej atutem

1:0

Gem Świątek. Długi gem, walka na przewagi. Polka obroniła podanie. Dużo szybkich wymian. Aleksandrowa gra agresywnie, uderza piłki bardzo mocno. Na koniec tego gema to ryzyko się nie opłaciło. Gem wygrany przez Igę po błędach Rosjanki

Już na początku długi i zacięty gem. Panie walczą na przewagi. Równowaga

GRAMY! Serwuje Iga Świątek

Panie już zakończyły rozgrzewkę

Iga Świątek i Jekaterina Aleksandrowa są już na korcie! Trwa rozgrzewka

To spotkanie już za chwilę

Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa zajmuje 33. miejsce w rankingu WTA. Ma 26 lat i 175 cm wzrostu. Na korcie prezentuje agresywny styl gry. Polka nigdy z nią nie grała

Mecz Vondrousova - Zwonariewaw wreszcie się skończył (7:6, 6:7, 6:4). A to oznacza, że ok. godziny 5.40-5.45 na korcie pojawi się Iga Świątek

A tak cieszyła się Polka po wczorajszym zwycięstwie (2:6, 6:2, 6:1) nad Słowenką Kają Juvan. Wierzymy, że dzisiaj też po ostatniej piłce będzie się uśmiechać

A w meczu Vondrousova - Zwonariewa jest 7:6, 6:7, 3:4. Iga Świątek czeka na koniec tego spotkania

Hubert Hurkacz właśnie pokonał 6:4, 6:3 Duńczyka Torpegaarda i jest w III rundzie turnieju ATP w Melbourne

To była dobra wiadomość. A zła jest taka, że w meczu Vondrousova - Zwonariewa zakończył się drugi set i jest 7:6, 6:7. Będzie trzecia partia. A to oznacza, że Iga Świątek nie zacznie wcześniej niż ok. godziny 5.20-5.30

Dobra wiadomość z innego kortu. Hubert Hurkacz właśnie wygrał 6:4 pierwszego seta w meczu z Duńczykiem Torpegaardem. Polak walczy w II rundzie turnieju ATP w Melbourne

W meczu Vondrousova - Zwonariewa jest 7:6, 4:4. Iga Świątek wyjdzie na kort po zakończeniu tego spotkania

Czekamy na mecz Igi Świątek, a za chwilę swój mecz w turnieju ATP w Melbourne zacznie Hubert Hurkacz. Rywalem Polaka będzie Duńczyk Mikael Torpegaard

Coraz bliżej do meczu Igi Świątek. W spotkaniu Vondrousova - Zwonariewa ok. godz. 3.45 zakończył się pierwszy set (7:6). Polka czeka na zakończenie tego pojedynku

Trwa już ostatni mecz, który musi się zakończyć, żeby na kort mogły wyjść Iga Świątek i Jekaterina Aleksandrowa. W meczu Vondrousova - Zwonariewa jest 4:4 w pierwszym secie. Zatem Polka przed godziną 4 rano raczej nie zacznie

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Jekaterina Aleksandrowa w III rundzie turnieju WTA w Melbourne. Początek spotkania w środę ok. godziny 3.30-4.00 nad ranem polskiego czasu

Świątek - Aleksandrowa RELACJA NA ŻYWO WTA Melbourne WYNIK LIVE ONLINE

Iga Świątek rozpoczęła sezon od zwycięstwa 2:6, 6:2, 6:1 nad Słowenką Kają Juvan, prywatnie jej przyjaciółką. W październiku 19-latka wygrała French Open bez straty seta, ale w sezon 2021 weszła, przegrywając już pierwszą partię. Na szczęście potem Świątek opanowała nerwy, rozkręciła się i zdominowała Słowenkę. - Na pewno na początku było ciężko - powiedział Iga Świątek po meczu. Czułem, że nie mogę się zbyt dobrze skoncentrować, a moja głowa nie była we właściwym miejscu. Wiedziałem, że może się to zdarzyć na początku sezonu. To był mój pierwszy mecz. A moja przeciwniczka była w innej sytuacji. Rozegrała pierwszą rundę, a ja miałam w niej wolny los. Po prostu starałem się zachować cierpliwość i skupić się na różnych rzeczach, kwestiach technicznych. Ale w pierwszym secie nie było to wcale łatwe - dodała Iga Świątek, która w drugim secie złapała swój rytm gry. - Nie powiedziałbym, że byłam zdenerwowana, ale po prostu czułam się usztywniona. Czułem to w swoim ciele, było wolno i ciężko. Czasami spóźniałam się do piłek i popełniałam błędy. Cieszę się, że nie zabrakło mi cierpliwości, nie złościłem się i w końcu zaczęłam grać lepiej. Myślę, że najgorsze już za mną, ponieważ pierwszy mecz jest zawsze trudny. Nie mogę się doczekać kolejnej rundy i jestem już trochę spokojniejsza. Mam nadzieję, że tak pozostanie - dodała Polka, która w III rundzie zagra z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową (nr 33 WTA).

Świątek - Aleksandrowa NA ŻYWO RELACJA LIVE Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj

Mecz Iga Świątek - Jekaterina Aleksandrowa w III rundzie turnieju WTA w Melbourne zostanie rozegrany w środę 3 lutego 2021. Początek meczu Świątek - Aleksandrowa ok. godziny 3.30-4.00 polskiego czasu. To trzeci mecz na korcie od godziny 0.30 w nocy. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo online z meczu Świątek - Aleksandrowa.

Iga Świątek bez tajemnic. Ile wiesz o naszej tenisowej mistrzyni?