Iga Świątek

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Świątek - Gauff

Iga Świątek - Gauff: Wynik meczu WTA San Diego! Polka rozgromiła Coco Gauff, jest w półfinale

2022-10-15 3:50

Iga Świątek zameldowała się w półfinale turnieju WTA San Diego! Niewielu spodziewało się, że zrobi to w tak znakomitym stylu. Po zaledwie 65 minutach na korcie, najlepsza tenisistka świata rozprawiła się z Coco Gauff 6:0, 6:3. Popełniająca błędy rywalka nie miała wiele do powiedzenia korcie. Świątek nie namęczyła się mocno, ponieważ Gauff co chwila popełniała kolejne błędy. Kolejną rywalką Polki będzie Jessica Pegula. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo z meczu Świątek - Gauff.

Iga Świątek - Coco Gauff 6:0, 6:3

Iga Świątek błyskawicznie przeniosła się z czeskiej Ostrawy, gdzie grała w finale, do amerykańskiego San Diego. Tam rozpoczęła walkę na kolejnym turnieju i zaczęła zmagania udanie, choć nie brakowało problemów. W czwartkowy wieczór Świątek i Zheng przeszkadzała w dużym stopniu pogoda. Już rozgrzewka była przerywana przez deszcz.

Ale gdy już udało się rozpocząć spotkanie, zaczęło się od prowadzenia Świątek. Później reprezentantka Chin zdołała się odgryźć, ale trzeci set toczył się już wyłącznie pod dyktando Polki. Dzięki temu zameldowała się w ćwierćfinale turnieju, w którym jej rywalką będzie utalentowana Coco Gauff. Amerykanka w seniorskiej karierze jeszcze nigdy nie ograła Polki.