Autor: AP Iga Świątek KIEDY gra WTA Dubaj DRABINKA Iga Świątek Z KIM gra w Dubaju LOSOWANIE TERMINARZ

Iga Świątek ROZBITA przez Simonę Halep. To KONIEC marzeń o triumfie w Australian Open

2021-02-14 11:07

Australian Open rozpoczęło się wręcz fenomenalnie dla Igi Świątek, która pokonywała kolejne rywalki znajdujące się na jej drodze. Jej kolejny pojedynek, który stoczyła z Simoną Halep w IV rundzie turnieju wzbudzał więc spore zainteresowanie. Zgodnie z oczekiwaniami, Polka postawiła się bardziej doświadczonej rywalce, jednak pomimo wygranego pierwszego seta, Świątek musiała przełknąć gorycz porażki. Rumunka wzięła tym samym odwet za swoją ostatnią porażkę z Polką.

Iga Świątek szła przez Australian Open jak burza, odprawiając z kwitkiem swoje kolejne rywalki, meldując się tym samym w IV rundzie turnieju. Tam czekała na nią Simona Halep, z którą Polka walczyła o awans do ćwierćfinału turnieju. Spotkanie od samego początku dostarczyło fanom tenisa wielu emocji, m.in. przez zaciekłe i wyrównane starcie. Ostatecznie to jednak Polsce udało się wyjść zwycięsko z pierwszego seta, w którym rozbiła ona Rumunkę 6:3. Dobry początek rywalizacji nie zwiastował jednak, że polska tenisistka pogubi się podczas rozgrywki. Wyraźnie podrażniona porażką Halep, od samego początku drugiego seta narzuciła Idzie wysokie tempo i swoje warunki, przez co błyskawicznie wyszła na prowadzenie 3:0 w drugim secie.

Świątek próbowała w tym momencie złapać jeszcze kontakt i powalczyć z Rumunką o zwycięstwo w secie i zamknięcie meczu, ale ostatecznie było ją stać tylko na wygranie jednego gema. Halep, która poczuła krew swojej rywalki konsekwentnie zdobywała kolejne punkty, zmuszając Polkę do błędów. Tym samym zdołała ona wygrać drugiego seta aż 6:1 i wyrównać stan całego meczu 1:1 w setach.

Początek decydującej odsłony to również był festiwal umiejętności doświadczonej tenisistki. Natychmiast udało jej się przełamać Polkę po raz kolejny, by przy swoim serwisie podwyższyć prowadzenie w trzecim secie na 2:0. Tu do gry wróciła Iga Świątek, która to świetnych wymianach nie tylko złapała kontakt, ale również wyrównała stan gry 2:2. To był jednak jeden z ostatnich przebłysków Polki, która przegrała dwa kolejne gemy, a następnie była w stanie jedynie walczyć gem za gem. W konsekwencji Simona Halep wygrała całe spotkanie 3:6, 6:1, 6:4. Rumunka tym samym zameldowała się w ćwierćfinale Australian Open, gdzie czeka już na nią Serena Williams.

Świątek - Halep RELACJA NA ŻYWO WYNIK Australian Open LIVE ONLINE

Iga Świątek kontra Simona Halep. Hitowy pojedynek w IV rundzie Australian Open zaplanowano na niedzielę, a początek meczu Świątek - Halep o godzinie 9 rano polskiego czasu. Mecz Polki z Rumunką rozpocznie wieczorną sesję na Rod Laver Arena, głównym korcie w Melbourne Park. To ogromne wyróżnienie, ale też trudno się dziwić organizatorom, bo trzecie starcie Świątek z Halep zapowiada się niezwykle intersująco. - Mam nadzieje, że tym razem zagramy wspaniały mecz, który potrwa nieco dłużej niż te dwa poprzednie - uśmiecha się Świątek. Chodzi oczywiście o przebieg poprzednich dwóch pojedynków Igi z Rumunką. Panie spotkały się dwa razy w IV rundzie French Open. W 2019 r. Halep spuściła wystarszonej Świątek strasznie lanie (6:1, 6:0) w zaledwie 45 min. A w 2020 r. role się odwróciły. To Świątek zagrała jak natchniona i zrewanżowała się Halep, demolując słynną rywalkę (6:1, 6:2 w 68 min). - Ostatnio Iga mnie zmiażdżyła, więc przede mną duże wyzwanie - mówi Rumunka. - Będę musiała coś wymyślić i zagrać dużo lepiej niż wtedy - dodała wiceliderka rankingu WTA.

Świątek - Halep WYNIK RELACJA LIVE ONLINE z Australian Open IV runda

Mecz Iga Świątek - Simona Halep w IV rundzie Australian Open zostanie rozegrany w niedzielę 14 lutego 2021 r. Początek meczu Świątek - Halep o godzinie 9 rano polskiego czasu na Rod Laver Arena. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Halep.