Iga Świątek, Agnieszka Radwańska

i

Autor: Paweł Skraba/AP PHOTO Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

Świątek i Radwańska połączą siły? To mogą być niezwykłe sceny, obok tych doniesień trudno przejść obojętnie

2022-06-08 14:04

Cały świat skupia się obecnie na pomocy Ukrainie, która pogrążona jest w wojnie z Rosją. Wielkie wsparcie naszych wschodnim sąsiadom daje Iga Świątek, która od początku konfliktu zbrojnego gra ze wstążką w barwach Ukrainy, wpiętą w czapkę oraz często zabiera głos na ten temat. Teraz pojawiły się doniesienia, że mistrzyni Roland Garros połączy siły m.in. z Agnieszką Radwańską i zagrają na turnieju charytatywnym.

Iga Świątek kibiców zachwyca nie tylko wspaniałą grą na korcie i kolejnymi zwycięstwami, ale również zachowaniem i swoimi wypowiedziami. Tenisistka, która w miniony weekend po raz drugi w karierze wygrała wielkoszlemowy Roland Garros, od początku wojny na Ukrainie wspiera naszych wschodnich sąsiadów. O słowach wsparcia nie zapomniała również po wielkim trumfie.

Iga Świątek jest dyskryminowana?! Od takiej postawy robi się niedobrze

Radwańska i Świątek połączą siły? Są niecodzienne doniesienia

- Bądźcie dzielni, wojna wciąż trwa. Cały czas wierzę, że sytuacja w końcu się poprawi - powiedziała Świątek na paryskich kortach. Niewykluczone, że niebawem słowa przejdą w jeszcze większe czyny, a wskazują na to doniesienia "Sports Illustrated". Dziennikarz Jon Wertheim informuje, że pod koniec lipca ma się odbyć mecz charytatywny.

Iga Świątek ma specjalną misję. Powiedziała o dzieciach, ma nadzieję, że to zrobią

- Z tego co udało mi się dowiedzieć, Kraków będzie gościem wydarzenia po zakończeniu Wimbledonu, blisko 23 lipca. Mają w nim wystąpić Świątek, Radwańska i - co nie jest żartem - Elina Switolina - napisał dziennikarz na portalu si.com. Ukraińska tenisistka niedawno została ambasadorką fundacji UNITED24, która ma pomóc w zbieraniu funduszy. Zostaną one przeznaczone na odbudowę Ukrainy po zbrojnym ataku Rosji.

Portal eurosport.pl skontaktował się z menedżerką Świątek. - Pracujemy wraz z całym zespołem Igi nad pewną inicjatywą pomocową dla naszych przyjaciół z Ukrainy, ale nie jesteśmy gotowi jeszcze mówić o tym projekcie. W swoim czasie poinformujemy o tym oficjalnie wraz ze wszystkimi szczegółami - przekazała w komunikacie Paula Wolecka. Gdyby takie wydarzenie faktycznie miało miejsce, kibice na pewno chętnie zobaczyliby dwie polskie tenisistki w akcji.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze