Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO/CHRISTOPHE ENA Iga Świątek

Iga Świątek jest dyskryminowana?! Od takiej postawy robi się niedobrze. Paskudne zachowanie

2022-06-08 12:06

Nie ma teraz drugiej takiej tenisistki na świecie. Iga Świątek została liderką światowego rankingu WTA i deklasuje kolejne rywalki, wygrywając w wielkim stylu Roland Garros. Polka ma na koncie 35 wygranych z rzędu i trudno znaleźć przeciwniczkę, która może ją powstrzymać. Mimo to, nie brakuje osób, które uważają, że jest dyskryminowana. I trudno nie przyznać im racji.

Iga Świątek przebojem przebiła się na ścisły tenisowy szczyt. Nasza "Maszyna z Raszyna" szaleje na wszystkich najważniejszych kortach. Ostatni raz jak burza przeszła przez paryski Roland Garros. W finale nie miała okazji się męczyć i szybko rozprawiła się z Coco Gauff w zaledwie dwóch setach. Jej przewaga nad rywalkami jest blisko dwukrotnie większa. Mimo to, wiele osób nie docenia naszej zawodniczki. Mocno na ten temat wypowiedział się jeden z hiszpańskich dziennikarzy, Fernando Murciego.

Iga Świątek niedoceniana i dyskryminowana? Mocne słowa dziennikarza

Zdaniem Fernando Murciego o Polce nie mówi się tyle, ile powinno. Twierdzi, że gdyby była mężczyzną znalazłaby się na wszystkich okładkach. - Wyobrażacie sobie, że tenisista odnosi 35 zwycięstw z rzędu i nie przegrał od połowy lutego? Nie będąc Hiszpanem byłby na wszystkich okładkach. Śledziliby jego losy i rozmawiali o nim. Dlaczego tak się nie dzieje w przypadku Igi Świątek? - pyta w swoim felietonie.

NIE PRZEGAP! Zbigniew Boniek wytypował wynik meczu Belgia - Polska. Nie ma wątpliwości, będzie prawdziwy pogrom

Murciego zauważa też, że Świątek jest pierwszą od 2016 roku tenisistką, która zdominowała kobiecy tenis. - Podniosła na najwyższy poziom trudności. Jest zawodniczką, która zapomniała, jak się przegrywa - dodała.

Iga Świątek - OSIĄGNIĘCIA

Katar, Indian Wells, Miami Open, Stuttgart, Rzym oraz Roland Garros - na tych imprezach Świątek nie miała sobie równych i umacniała swoją pozycję w świecie wielkiego tenisa. Liderka kobiecego rankingu z urzędu stała się faworytką do zwycięstwa podczas kolejnych turniejów.

NIE PRZEGAP! Iga Świątek ma specjalną misję. Powiedziała o dzieciach, ma nadzieję, że to zrobią

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
Ekspert o zwycięstwie Igi Świątek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze