Autor: East News Świątek - Keys O KTÓREJ GODZINIE gra Świątek dzisiaj 12.05 WTA Rzym Czekamy na mecz Polki w II rundzie

2021-05-12 15:03

Świątek - Keys O KTÓREJ GODZINIE gra Iga Świątek dzisiaj Rzym II runda GODZINA meczu Świątek - Keys dzisiaj w II rundzie Rzym 12.05. Polscy kibice czekają już niecierpliwie na mecz Igi Świątek w II rundzie turnieju WTA w Rzymie. Polka już dzisiaj powalczy z Amerykanką Madison Keys (nr 23 WTA). Wczoraj padający deszcze storpedował plany organizatorów. Dzisiaj pogoda jest już lepsza, a mecz Świątek - Keys coraz bliżej. To pierwszy pojedynek naszej mistrzyni French Open z tą tenisistką. Poniżej dowiesz się, o której godzinie mecz Świątek - Keys dzisiaj w II rundzie WTA Rzym. Iga Świątek O KTÓREJ GODZINIE gra dzisiaj Świątek - Keys KIEDY mecz w Rzymie.

WTA Rzym: Iga Świątek - Madison Keys

To już wszystko na dziś. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl. Do zobaczenia!

Był to niezwykle ciekawy mecz w wykonaniu Polki i Amerykanki. Początkowo to nasza zawodniczka popełniała dużo błędów i przegrywała z bardziej doświadczoną rywalką. Później role się odwróciły, a gdy 19-latka rozpędziła się, to była już nie do zatrzymania!

7:5, 6:1

KONIEC! Iga Świątek wygrywa drugiego seta i cały mecz z Madison Keys!

Świetna akcja Świątek, 40-30 i pierwsza piłka meczowa dla Polki!

Keys wyrzuca na aut, 30-30

Podwójny błąd serwisowy Świątek, 15-30

15-15

7:5, 5:1

Gem Keys. Amerykanka wybroniła się jeszcze, ale Iga Świątek wciąż ma wielką przewagę i serwuje po zwycięstwo w meczu.

Znów bardzo niecelnie gra Keys, 30-15 dla Świątek

7:5, 5:0

Gem Świątek. Błyskawiczny gem dla Igi Świątek wygrany do zera. Trudno wyobrazić sobie, by cokolwiek mogło odebrać Polce zwycięstwo w tym meczu.

7:5, 4:0

Gem Świątek. Przełamanie! To był niezwykle ważny i długi gem, ale ostatecznie, po świetnym lobie Igi i wyrzuceniu piłki na aut przez Madison Keys, to Polka cieszy się z wygrania kolejnego gema. Ogromna przewaga Igi Świątek w drugim secie!

Kolejny break-point dla Igi!

Znów mamy równowagę

Keys w siatkę i Polka ma szansę na przełamanie!

Keys na aut, 40-40

As Madison Keys i przewaga dla Amerykanki

Równowaga

Amerykanka znów ma problemy przy swoim podaniu, 30-30

7:5, 3:0

Gem Świątek. Szybki gem w wykonaniu Polki wygrany do 15. Iga Świątek rozpędza się w drugim gemie i Madison Keys nie ma pomysłu jak ją zatrzymać.

7:5, 2:0

Gem Świątek. Przełamanie. Pierwszy break-point obroniony dobrym serwisem Amerykanki, ale po chwili wyrzuca ona na aut i Iga Świątek może cieszyć się z pierwszego przełamania w drugim secie!

Fatalnie gra Keys, 40-15 dla Igi przy podaniu jej rywalki

7:5, 1:0

Gem Świątek. Polka pewnie wygrywa swoje podanie, jednak przede wszystkim dzięki błędom rywalki, która po swoich uderzeniach trafiała albo w aut, albo w siatkę.

Rozpoczynamy drugą partię, Iga Świątek serwuje

Iga Świątek w pierwszej partii była już w ogromnych tarapatach. Polka przegrywała już 3:5 i 0-40 przy swoim podaniu! 19-latka obroniła jednak trzy piłki setowe, a później wygrała cztery gemy z rzędu, dwukrotnie przełamując rywalkę i ostatecznie rozstrzygając pierwszego seta na swoją korzyść.

7:5

GEM i SET IGA ŚWIĄTEK! Madison Keys wyrzuca piłkę na aut i przegrywa swoje podanie, a tym samym i pierwszego seta!

Broni pierwszą piłkę setową Madison Keys. Wciąż jednak prowadzi Polka 40-30

Agresywny atak Polki i wychodzi na prowadzenie 40-15! Dwie piłki setowe dal Igi

Iga w aut, szkoda. 15-30

Gubi się Keys, Iga Świątek prowadzi już 30-0

6:5

Gem Świątek. Keys trafia w siatkę i to Iga wychodzi na prowadzenie! Przed nami bardzo ważny gem serwisowy Amerykanki - jeśli go wygra, będziemy mieli tie-break.

Keys w aut, przewaga dla Świątek

40-40. Bardzo ważny gem

Broni się Iga, 30-30

Znów Keys zyskuje przewagę przy serwisie Polki. 0-30

5:5

GEM ŚWIĄTEK! PRZEŁAMANIE! Iga Świątek wyrównała stan meczu! Pierwszego break-pointa nie wykorzystała, ale przy drugim Keys trafia w siatkę i przegrywa swoje podanie. Dzięki temu nasza zawodniczka odrobiła stratę przełamania i wciąż może wygrać tego seta!

Dobry return Polki, a po chwili Keys trafia w siatkę i jest 40-15 dla Igi! Dwa break-pointy dla naszej zawodniczki!

4:5

Gem Świątek! Już wydawało się, że nie ma ratunku dla Igi w tym secie, ale od stanu 0-40 Świątek wygrała pięć punktów z rzędu i obroniła swoje podanie. Teraz po seta będzie serwować Keys.

Keys wyrzuca return w aut i jest równowaga! Świetnie obroniła się Polka, ale wciąż jeszcze nie wygrała gema

Keys w siatkę! 30-40, jeszcze jeden break-point

Pierwszy obroniony, 15-40

Kolejna piłka w aut. Trzy piłki setowe dla Keys

Polka wyrzuca piłkę w aut, a później popełnia podwójny błąd serwisowy. 0-30

3:5

Gem Keys. Polka starała się, ale nie była w stanie odpowiedzieć na świetne serwisy Amerykanki, która jest coraz bliżej wygrania pierwszego seta.

Dwa serwisy punktowe Keys, 30-0

3:4

Gem Świątek. Nareszcie dobry gem serwisowy Polki! Keys nie potrafiła nadążyć za atakami Igi, która gema zakończyła pierwszym w tym meczu asem. Musi ona jednak teraz myśleć o przełamaniu swojej rywalki, aby wyrównać stan meczu.

2:4

Gem Keys. Szybki gem dla Amerykanki, która straciła tylko jeden punkt po trafieniu w siatkę. Iga Świątek nie potrafi skoncentrować się i popełnia wiele błędów. Pierwszy gem powoli wymyka się z jej rąk.

2:3

Gem Keys. Przełamanie. Znów Polka nie poradziła sobie z mocno returnującą Amerykanką. Iga trafia w siatkę i po raz kolejny daje się przełamać w pierwszym secie. Nie wygląda to najlepiej.

Znów dwa break-poiny dla Keys, 15-40

Kłopoty Igi, 0-30

2:2

Gem Keys. Amerykanka trafia asem i wygrywa swoje podanie. Wydawało się, że Polka znów będzie miała okazję na przełamanie, ale Amerykanka dobrze broni się dziś serwisem.

Iga wyrzuca w aut, przewaga Keys

40-40

Wyrównany gem przy podaniu Amerykanki, 30-30

2:1

Gem Świątek. Iga Świątek zaczęła lepiej trafiać serwisem, zarówno pierwszym, jak i drugim. Nie wiele było w tym gemie wymian, większość punktów, po obu stronach, było zdobytych po błędach rywalki. Polka wygrywa swoje podanie do 30.

1:1

Gem Świątek. Przełamanie! Keys znów próbowała ratować się serwisem, ale tym razem nie podziałało i po trafieniu w siatkę przegrała swoje podanie. Tym samym stan pierwszego seta wyrównał się. Serwuje Iga.

Szybko ratuje się Keys. As i znów jest 40-40

Świetna akcja Igi Świątek i kolejna szansa na przełamanie!

Polka wyrzuca return w aut, równowaga

40-30 dla Igi i szansa na przełamanie powrotne!

0:1

Gem Keys. Przełamanie! Pierwszy break-point został przez Igę obroniony, ale po chwili Polka popełnia podwójny błąd serwisowy i pierwszy gem pada łupem Amerykanki.

40-15 i dwa break-pointy dla Keys

Problemy Igi, piłka w aut i 30-15 dla Keys

Zaczynamy! Iga Świątek serwuje.

Trwa rozgrzewka zawodniczek.

Mecz Martić - Mladenović zakończony, więc już niedługo Iga Świątek oraz Madison Keys powinny pojawić się na korcie!

Trwa mecz poprzedzający starcie Igi Świątek z Madison Keys. Jest szansa, że Polka wyjdzie na kort wcześniej niż o godzinie 16:00!

Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania II rundy turnieju WTA w Rzymie. Iga Świątek zmierzy się z Madison Keys. Początek meczu ok. godziny 16:00!

Świątek - Keys O KTÓREJ GODZINIE gra Iga Świątek dzisiaj Rzym II runda

Iga Świątek już dzisiaj zagra w II rundzie turnieju WTA w Rzymie. Rywalka Polki to Amerykanką Madison Keys (nr 23). O której godzinie mecz Świątek - Keys w Rzymie? Poznaliśmy już plan gier na środę 12 maja. Wczoraj w Rzymie padał deszcz, który torpedował plany organizatorów. Na szczęście pogoda poprawiła się i dzisiaj rywalizacja na malowniczym Foro Italico powinna przebiegać bez zakłóceń. Iga Świątek do II rundy turnieju w Rzymie awansowała po zwycięstwie nad inną Amerykanką Alison Riske (nr 27). To był bardzo dziwny mecz. Świątek, która zaledwie kilkanaście dni wcześniej rozbiła Riske 6:1, 6:1 w I rundzie turnieju Madrycie, zaczęła ten pojedynek fatalnie. Popełniała dużo błędów i przegrywała już 1:4. Potem odrobiła straty, a kiedy przy stanie 5:4 i 40-30 miała piłkę setową, Amerykanka... doznała kontuzji stopy. Riske nie wróciła już do gry, poddała mecz. - Nie w taki sposób chciałabym wygrywać, ale jest druga runda w Rzymie. Alison, trzymam kciuki za powrót do zdrowia - napisała po meczu niespełna 20-letnia Iga Świątek, która awansowała właśnie na najwyższe w karierze 15. miejsce w rankingu WTA, a teraz wywalczyła awans do II rundy turnieju w Rzymie i czeka już na mecz z Madison Keys. Amerykanka pokonała po zaciętym meczu 4:6, 6:2, 7:5 swoją rodaczkę Sloane Stephens.

Świątek - Keys O KTÓREJ GODZINIE mecz dzisiaj WTA Rzym 12.05

Świątek - Keys GODZINA meczu O KTÓREJ gra Iga Świątek Rzym dzisiaj

Iga Świątek nigdy wcześniej nie grała z Madison Keys. Tenisistka z USA ma 178 cm wzrostu a na koncie już dużo sukcesów. 26-letnia Keys zajmuje 23. miejsce w rankingu WTA, kilka lat temu zajmowała nawet 7. pozycję. Kibice Agnieszki Radwańskiej doskonale pamiętają bije krakowianki z Keys. Słynna Polka wygrała 5 z 6 tych meczów, ale jedyna porażka była bolesna - w US Open 2015. To właśnie w nowojorskim Szlemie Madison Keys odniosła największy sukces, dochodząc w 2017 do finału (porażka ze Sloane Stephens). Grała reż w półfinałach Roland Garros 2018 i Australian Open 2015. To doświadczona i mocna tenisistka, która ma na koncie 5 triumfów w turniejach rangi WTA. Początek sezonu straciła z powodu zakażenia koronawirusem, który wykluczył ją z gry w Australian Open. Teraz Madison Keys odbudowuje formę i widać, że jest w coraz lepszej dyspozycji. Przed Igą Świątek mecz z mocną i doświadczoną rywalką, która ma dużo atutów.

Świątek - Keys O KTÓREJ GODZINIE mecz w II rundzie WTA Rzym

Mecz Iga Świątek - Madison Keys w II rundzie turnieju WTA w Rzymie zostanie rozegrany w środę 12 maja. Początek meczu Świątek - Keys ok. godziny 15-15.30 (czwarty mecz od godziny 10). Transmisje tv z WTA Rzym na antenie Canal+ Sport. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo.

Iga Świątek bez tajemnic. Ile wiesz o naszej tenisowej mistrzyni?