Autor: Paweł Skraba/Super Express Iga Świątek

WTA Cincinnati

Iga Świątek z awansem do ćwierćfinału! Pewne zwycięstwo Polki z Martą Kostiuk

2024-08-16 19:44

Iga Świątek po igrzyskach olimpijskich rozpoczęła zmagania w turnieju w Cincinnati. Polka pierwszego seta rozpoczęła od przegranego serwisu, ale później było już tylko lepiej. Liderka światowego rankingu od drugiego gema dwukrotnie przełamała rywalkę, a później potwierdziła swoją dominację wygrywając ostatnią odsłonę przy podaniu Marty Kostiuk. W drugim secie Świątek potwierdziła swoją dominację i ostatecznie wygrała 2:0.

Iga Świątek nie mogła się doczekać igrzysk olimpijskich w Paryżu. Dla liderki światowego rankingu wszystko się układało po jej myśli, ponieważ mecze były rozgrywane na ulubionej nawierzchni 23-latki - "mączce". Raszynianka niespełna dwa miesiące przed startem imprezy w Paryżu triumfowała tam w ramach turnieju wielkoszlemowego - Rolland Garros. Świątek od pierwszego meczu nie dawała najmniejszych szans rywalkom i w spotkaniu otwierającym jej przygodę z igrzyskami olimpijskimi wygrała Iriną-Camelią Begu w dwóch setach. Następnie w podobny sposób pokonała Diane Parry. W 1/8 finału w starciu z Xiyu Wang także pokonała rywalkę nie tracąc seta. Pierwszą partię wygrała w meczu ze Świątek Danielle Collins. Amerykanka nie była w stanie dokończyć meczu ze względu na uraz, dlatego była zmuszona do kreczu. W półfinale liderka światowego rankingu przeżyła dramat i przegrała w dwóch partiach Qinwen Zheng, ale ostatecznie zakończyła turniej z brązowym medalem po zwycięstwie nad Anną Karoliną Schmiedlovą. Świątek w Cincinnati ma już na koncie pierwszą wygraną z Warwarą Graczową.

Świątek - Kostiuk 2:0 (6:2;6:2)

2:0

IGA ŚWIĄTEK W ĆWIERĆFINALE WTA CINCINNATI!

30:0

Iga na prowadzeniu przy podaniu Kostiuk!

5:2

Brawo Świątek! Gem od zwycięstwa!

15:0

Pierwsza akcja dla Świątek! Pewny punkt Polki.

4:2

Kostiuk zdołała wygrać gema przy swoim podaniu

4:1

Znakomicie Iga! Coraz bliżej zwycięstwa w tym meczu!

30:0

Świątek ze swoim serwisem dominuje nad rywalką.

3:1

Niestety Świątek nie była w stanie wygrać tego gema. Kostiuk wróciła do gry.

40:15

Kostiuk z kolejnym błędem! Świątek ma szanse na kolejne przełamanie!

30:0

Bardzo długa akcja dla Świątek!

3:0

GEM ŚWIĄTEK!

40:30

Świątek pewnie wygrywa kolejne akcje! Kostiuk próbowała nawiązać walkę, ale Polka ponownie zaskoczyła rywalkę.

2:0

Ad:40

Przewaga Świątek. Kostiuk jest coraz bardziej nerwowa.

40:30

Szansa dla Świątek na przełamanie przeciwniczki!

15:0

Kostiuk próbowała skończyć tę akcję podchodząc do siatki, ale popełniła ogromny błąd i wyrzuciła piłkę daleko w aut.

1:0

Pierwszy gem w drugim secie dla Świątek!

30:0

Kostiuk wydaje się być zagubiona, popełnia dużo błędów.

Zaczynamy drugiego seta!

6:2

Koniec! Świątek lepsza w pierwszej partii!

40:0

Kostiuk nie miała argumentów, aby zagrozić Idze! Polka bliska zwycięstwa w pierwszym secie!

15:0

Tym razem piłka po uderzeniu Kostiuk nie przewinęła się przez siatkę.

5:2

Mocna dominacja Igi przy jej serwisie! Polka wygrywa gem do 0.

4:2

Kostiuk wygrywa gema przy swoim podaniu.

15:15

Szczęśliwa przewinęła się piłka przez siatkę po uderzeniu Kostiuk. Po chwili Ukrainka wyrzuciła piłkę daleko w aut.

4:1

Błyskawiczny gem w wykonaniu Świątek! Polka bliska zwycięstwa w tym secie!

3:1

AUT! Świątek przełamuje ponownie przeciwniczkę!

40:30

Kostiuk wraca do gry...

40:0

Fantastyczna gra w defensywie Świątek! Polka bliska kolejnego przełamania!

15:0

Świetnie wykorzystała ten błąd Świątek! Pierwsza akcja dla Polki przy podaniu Kostiuk.