Autor: AP Świątek - Ostapenko NA ŻYWO WYNIK LIVE Iga Świątek przegrała pierwszego seta! Indian Wells Świątek - Ostapenko RELACJA NA ŻYWO

Iga Świątek odpadła z turnieju w Indian Wells! Przegrała z Ostapenko i kontuzją!

2021-10-12 21:49

Świątek - Ostapenko WYNIK NA ŻYWO WTA Indian Wells. Iga Świątek odpadła z turnieju WTA w Indian Wells po porażce 4:6, 3:6 z Jeleną Ostapenko (nr 29) w 1/8 finału. To było starcie dwóch byłych mistrzyń French Open. Polka wygrała paryskiego Szlema rok temu, a Łotyszka w 2017 r. Świątek w obu setach prowadziła z przewagą przełamania, ale nie zdołała jej utrzymać. Ostapenko zagrała znakomity mecz, narzucając tempo, którego Iga nie była w stanie wytrzymać. Na dodatek pod koniec spotkania Polka narzekała na kontuzję mięśni brzucha i korzystała z pomocy fizjoterapeuty. Poniżej zapis relacji na żywo z meczu Świątek - Ostapenko w Indian Wells.

Świątek - Ostapenko RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE Indian Wells ONLINE

Iga Świątek gra w IV rundzie turnieju WTA w Indian Wells. Polska tenisistka zmierzy się z Jeleną Ostapenko, która - podobnie jak nasza tenisistka - sprawiła ogromną niespodziankę, triumfując na kortach Rolanda Garrosa. Łotyszka Paryż podbiła w 2017 roku, ale potem nie odnosiła już takich sukcesów. Przed Igą Świątek ciekawa konfrontacja z zawodniczką, która ma duży potencjał, ale jest bardzo chimeryczna. To drugi mecz naszej tenisistki z tą rywalką. Poprzedni Polka przegrała i to wyraźnie - 0:6, 2:6 na trawie w Birmingham (2019 r.). Teraz jednak to Świątek jest zdecydowaną faworytką bukmacherów. Mecz Świątek - Ostapenko dzisiaj o godzinie 20 polskiego czasu.

Świątek - Ostapenko NA ŻYWO Indian Wells Iga Świątek WYNIK LIVE dzisiaj

Iga Świątek w poprzedniej rundzie rozgromiła 6:1, 6:0 Rosjankę Weronikę Kudermietową, a po meczu ogłosiła, że aż 50 tysięcy dolarów (200 tysięcy złotych) z zarobionych w turnieju premii przekaże na walkę z chorobami psychicznymi. Iga stale współpracuje z psychologiem i na każdym kroku podkreśla, jak ważne dla niej jest przygotowanie mentalne. Z Kudermietową grała podczas Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego i z tej okazji zdecydowała się na piękny gest. – To dla mnie ważne, żeby rosła świadomość na temat poszukiwania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego. Proszenie o pomoc to oznaka odwagi i siły, nie słabości – powiedziała Iga Świątek.

Świątek - Ostapenko WYNIK LIVE RELACJA NA ŻYWO z Indian Wells

Mecz Iga Świątek - Jelena Ostapenko w IV rundzie turnieju WTA w Indian Wells zostanie rozegrany we wtorek 12 października 2021 r. Początek meczu Świątek - Ostapenko o godzinie 20 polskiego czasu.