Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Iga Świątek

Trudny bój

Udany początek Igi Świątek w San Diego! Polka pokonała Zheng po trudnym meczu

2022-10-14 0:06

Iga Świątek nie miała zbyt dużo czasu na odpoczynek i po turnieju w Ostrawie od razu przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. W swoim pierwszym meczu na turnieju w San Diego zmierzyła się z Qinwen Zheng. Panie ponownie stoczyły trzysetowy bój, w którym nie brakowało zwrotów akcji. W decydujących momentach to jednak Świątek była lepsza i awansowała do kolejnej rundy.

Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:4, 4:6, 6:1

Kibice, którzy zdecydowali się na śledzenie meczu Igi Świątek z Qinwen Zheng musieli uzbroić się w cierpliwość. Wszystko przez pogodę, która nie była łaskawa dla zawodniczek. Tenisistki na korcie pojawiły się piętnaście minut później niż planowano i aż trzykrotnie próbowały dokończyć rozgrzewkę. Ale deszcz to uniemożliwił. Dopiero po godzinie udało się zacząć rywalizację.

Pierwsze dwa sety były niebywale wyrównane. Świątek i Zheng grały gem za gem i dopiero przy stanie 4:4 Polce udało się przełamać rywalkę. Przy swoim podaniu Świątek dokończyła dzieła i wygrała seta. Kilkadziesiąt minut później sytuacja mogła się powtórzyć. Również przy stanie 4:4, ale już w drugim secie, liderka rankingu WTA miała aż pięć break pointów.

Nie wykorzystała jednak swojej szansy, a Chinka zrewanżowała się błyskawicznie i przełamała Świątek na 6:4. Trzeci set toczył się już pod dyktando reprezentantki Polski. Zheng wygrała tylko jednego gema, a w kolejnych partiach była całkowicie bezradna. Tym samym Świątek udanie rozpoczęła przygodę w San Diego i awansowała do ćwierćfinału.

O transferze, który na zawsze zmienił historię futbolu i o najbardziej kontrowersyjnych klubowych zakupach.

Włącz najnowszy odcinek podcastu SUPER SPORT i poznaj historię niesławnych transferów!

Listen to "Najbardziej KONTROWERSYJNE TRANSFERY w piłce nożnej - Figo, Neymar, Dziekanowski, Michniewicz. SuperSPORT+." on Spreaker.