Iga Świątek

i

Autor: Artur Hojny Iga Świątek

Iga mówi jak jest

Szczere wyznanie Igi Świątek. To dla niej bardzo trudne, mówi o tęsknocie

2022-10-06 13:27

Iga Świątek weszła w ostatnią fazę tegorocznego sezonu. Polka rywalizuje na turnieju w Ostrawie, który będzie jednym z ostatnich, w którym zagra do końca 2022 roku. Bez względu na wyniki Świątek na razie nie musi bać się o swoją pozycję liderki światowego rankingu dzięki ogromnej przewadze wypracowanej na przestrzeni całego sezonu. W rozmowie z portalem Sport.pl liderka rankingu WTA przyznała jednak, że utrzymanie się na szczycie to bardzo duże wyzwanie i wyjawiła, z jakimi problemami mierzy się wówczas sportowiec.

Przed nami już sama końcówka tenisowego sezonu w 2022 roku. Iga Świątek ma już jasny plan na to, jak będą wyglądały jej dalsze kroki, a tego grania zbyt wiele nie zostało. Jednym z ostatnich przystanków przed wielkim finałem sezonu, czyli WTA Finals, jest turniej WTA 500 w Ostrawie, na którym Iga Świątek dotarła do ćwierćfinału. Po jego zakończeniu uda się do San Diego, gdzie weźmie udział w zawodach o podobnej randze. Turniej ten zakończy się 16 października, więc Iga Świątek będzie miała sporo czasu na przygotowanie się do Turnieju Mistrzyń, który zacznie się 31 października. WTA Finals będzie dla Świątek zwieńczeniem sezonu, bowiem wycofała się ona z Billie Jean King Cup, który rozpocznie się dzień po zakończeniu Turnieju Mistrzyń. Bez względu jak zakończą się te turnieje, Iga Świątek nie musi bać się o utrzymanie pozycji liderki rankingu WTA. W rozmowie z portalem Sport.pl została ona zapytana, jak odczuwa ona trudności bycia zawodniczką, która nie wspina się na szczyt, a musi się na nim utrzymać.

Szczera odpowiedź Igi Świątek. Wyznała, z jakimi trudnościami się mierzy

Nie raz mówi się, że łatwiej wejść na szczyt, niż się na nim utrzymać. Do tych słów nawiązał Dominik Senkowski ze Sport.pl i zadał Idze Świątek pytanie o to, czy w związku z tym druga część roku jest dla Polki trudniejsza. 21-latka wskazała m.in. na zwykłą tęsknotę za domem. - Jest trudniejsza, dlatego, że narasta zmęczenie, tęsknota za domem, zwyczajne przeciążenie związane z sezonem, który w tenisie jest wymagający – wymienia Iga Świątek - Nie skupiam się na tym, że muszę utrzymać się na szczycie. Skupiam się na kolejnych krokach i na tym, żeby się rozwijaćdodała Polka w rozmowie ze Sport.pl.

W tej chwili Iga Świątek rywalizuje w czeskiej Ostrawie gdzie dotarła do ćwierćfinału turnieju po pokonaniu Ajli Tomljanović 7:5, 2:2 (Australijka skreczowała w drugim secie). 21-latka przyznała, że powrót do gry po sukcesie na US Open jest wymagające. - Zawsze wiem, co powinnam zrobić żeby być gotowa na kolejny mecz, ale faktycznie po turniejach Wielkiego Szlema, zwłaszcza po takim sukcesie jak triumf w US Open, jest to wymagające, bo oczekiwania potrafią wzrosnąćanalizowała Świątek na konferencji prasowej.

Konferencja prasowa Igi Świątek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze