Szybki awans polskiej tenisistki. Rywalka zeszła z kortu z kontuzją

2019-10-10 12:49 KG
Magda Linette
Autor: East News Magda Linette

Obecny tydzień jest bardzo dobry dla Magdy Linette. We wtorek Polka łatwo rozprawiła się z Amerykanką Christiną McHale. Dziś nadszedł czas na starcie z Kurumi Narą. Sport często jest zdradliwy i kontuzja nadchodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Przekonała się o tym dziś rywalka Polki.

Było to już piąte starcie zawodniczek. Trzy z wcześniejszych czterech wygrała Japonka, natomiast Polka zwyciężyła ostatni raz w 2017 roku. Dobra passa u Linette trwa, ponieważ dziś w Tiencinie znów wygrała. Już po 18 minutach Nara skreczowała z powodu kontuzji uda. Trzeba zaznaczyć, że wcześniej Polka prowadziła 4:0. Dzięki temu polska tenisistka awansowała do ćwierćfinału.

Linette świetnie zaczęła, utrzymując podanie na przewagi (10 punktów). Dwa świetne zagrania (bekhend po linii i kros  forhendowy) pozwoliły przełamać rywalkę do zera. Polska tenisistka poczuła krew i krosem bekhendowym wykorzystała break pointa na 4:0. Potem problemy z udem zmusiły Japonkę do skorzystania z opieki medycznej. Po chwili Nara skreczowała.

Od sierpnia to już czwarty ćwierćfinał dla Polki. Kolejną rywalką tenisistki w Chinach będzie pochodząca z Wielkiej Brytanii Heather  Watson.

Najnowsze