Maria Sharapova

Tak wygląda była tenisistka! 35-letnia Maria Sharapova to wciąż prawdziwa rakieta, idealne ciało

2023-02-12 18:37

Maria Sharapova jeszcze do niedawna była nazywana królową tenisa, a przede wszystkim może się pochwalić, że była najlepiej zarabiającą sportsmenką na świecie. 35-latka przez była w trakcie swojej bogatej kariery powiązana z aferą dopingową, a następnie wracała na kort, jednak nie z takim samym efektem, jak przed przerwą. Tak teraz wygląda Sharapova i nadal działa w świecie sportu.

Maria Sharapova bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd tenisa na całym świecie. Rosjanka już od 13 roku życia mieszkała na Florydzie, wówczas zapytano się ją o to, czy wolałaby otrzymać 20 milionów dolarów z reklam, czy zwyciężyć na Wimbledonie. Przyszła liderka światowego rankingu odpowiedziała, że bez wątpienia woli wygraną w Londynie, ponieważ po tym pieniądze przyjdą same. Cztery lata później triumfowała na turnieju Wimbledonu, pokonując Serene Wiliams. Rosjanka zarabiała w tamtym momencie ogromne pieniądze, czyli 30 milionów dolarów za sezon. Wszystko dzięki odpowiedni kontraktom sponsorskim. W 2020 roku znalazła się na liście najbogatszych kobiet mieszkających w Ameryce.

Tak wygląda Maria Sharapova! 35-letnia Rosjanka, pomimo że przestała grać zarabia ogromne pieniądze

Sharapova podczas przerwy, która została spowodowana dyskwalifikacją z wcześniej wspomnianą aferą dopingową nie przestała się rozwijać. Królowa tenisa studiowała biznes oraz marketing na Harvardzie. 35-latka nadal udziela się w świecie sportu. Rosjanka stała się współudziałowcem firmy Bala (produkcja akcesoriów do treningu siłowego) oraz Tonal. W drugiej firmie, była tenisistka stwarza możliwości ludziom, którzy chcą otworzyć własną siłownie lub gymy w domach. Sharapova wykorzystała sytuację w chwili lockdownów, ponieważ wtedy ludzie za wszelką cenę chcieli zadbać o sylwetkę. Rosjanka doradzała oraz zapewniała wyposażenie do odpowiedniego treningu w mieszkaniu. 

35-latka już nie pokazuje się zbyt często podczas wydarzeń tenisa. Sharapova natomiast dość często publikuje zdjęcia za pomocą mediów społecznościowych, gdzie pozuje w różnych miejscach na świecie, bądź udostępnia nagranie, jak trenuje. Byłą tenisistkę obserwuje aż 4,4 mln osób, co jest ogromnym wynikiem, tym bardziej, że jednym z użytkowników co śledzi Rosjankę jest m.in. Cristiano Ronaldo.

Sonda
Czy Maria Sharapova to najlepsza tenisistka w historii?
Super Tenis 23.01
Najnowsze