Tylko zaszczepieni zagrają w Australian Open. Co z Djokoviciem? „Nie ma znaczenia, czy jesteś numerem 1 na świecie”

2021-10-20 18:50
Novak Djoković staje przed szansą na 21 tytuł wielkoszlemowy.
Autor: Press Focus Novak Djoković staje przed szansą na 21 tytuł wielkoszlemowy.

Podczas rozgrywanego w drugiej połowie stycznia 2022 w Melbourne pierwszego w roku wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open do rywalizacji nie zostaną dopuszczone osoby niezaszczepione – poinformowały oficjalnie australijskie władze.

Żaden tenisista lub tenisistka bez potwierdzonego pełnego zaszczepienia nie wjedzie na terytorium Australii – przekazano. Taka interpretacja wynika wprost z oświadczenia ministra ds. imigracji Australii, Aleksa Hawke’a dotyczącego obostrzeń przy wjeździe do kraju. Jak podkreślono, goście odbywający podróż do Australii muszą być w pełni zaszczepieni i nie będzie od tej reguły wyjątków, na przykład dla uczestników Australian Open 2022. Turniej rozpoczyna się 17 stycznia przyszłego roku. Tymczasem z danych uzyskanych przez australijską gazetę „The Age” w organizacjach ATP i WTA wynika, że tylko 35 procent tenisistów oraz 40 procent tenisistek w zawodowym cyklu jest w pełni zaszczepionych. Inna sprawa, że są także gracze otwarcie kontestujący obowiązkowe szczepienia, a jednym z nich jest numer jeden światowego tenisa Novak Djoković.

Wyciekło zdjęcie Agnieszki Radwańskiej z Janowiczem. Z jego twarzy aż się lało!

W tej sytuacji możliwość występu serbskiego mistrza w Australian Open staje pod znakiem zapytania. Djoković nigdy nie ujawnił czy się zaszczepił, z jego innych wypowiedzi można jednak wnioskować, że nie i nie chce, żeby to było z góry narzucane.

Iga Świątek coraz bliżej ogromnego sukcesu! Stanie przed szansą powtórzenia wyczynu Radwańskiej

– Nie mam żadnej wiadomości dla Novaka – powiedział minister Hawke. – Mam wiadomość dla wszystkich, którzy chcą odwiedzić Australię. Będziecie musieli być po dwóch dawkach szczepionki.

Minister zdrowia Australii Greg Hunt dodał: – Przepisy mają zastosowanie do wszystkich. Nie ma znaczenia, czy jesteś numerem jeden na świecie, czy kimś innym.

Legenda tenisa stanowczo oceniła Huberta Hurkacza. Te słowa działają na wyobraźnię

W niedawnej rozmowie z serbską gazetą Djoković powiedział, że nie jest pewien, czy obroni tytuł singlowy w Australii. – Nadal nie wiem, czy pojadę do Melbourne – stwierdził.

Sonda
Czy Iga Świątek będzie najlepszą tenisistką świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze