Ashleigh Barty, Iga Świątek

i

Autor: Rob Prange/Shutterstock/East News

Wielka rywalka Igi Świątek zaskoczyła nowym projektem. Młodzi fani będą zachwyceni

2022-07-07 12:19

Iga Świątek odpadła z Wimbledonu już w 3. rundzie, ale wciąż jest zdecydowaną liderką rankingu WTA. Tenisistce z Raszyna ubyła w tym roku znakomita rywalka. Ashleigh Barty bardzo niespodziewanie, w wieku 26 lat, postanowiła zakończyć karierę. Na sportowej emeryturze szybko znalazła sobie zajęcie. Właśnie pochwaliła się sukcesem swojej nowej inicjatywy. Australijka zaskoczyła wielu nowym projektem.

Barty wygrała w styczniu Australian Open i usunęła się w cień. Była liderką rankingu WTA i sama poprosiła o wykreślenie jej nazwiska z listy. Na początku trudno było zgadnąć, co będzie robić po przygodzie z tenisem, aż w końcu okazało się, że Australijka skupia się na bardzo ciekawym projekcie, który ma trafić do młodych odbiorców. Barty postanowiła wykorzystać swoje tenisowe doświadczenie w bardzo nietypowy sposób.

Szokujące słowa o Idze Świątek. Legenda sugeruje, że jest wyczerpana. Zatrważająca teoria

Dziennikarze Super Expressu po porażce Igi Świątek w 3. rundzie Wimbledonu

26-latka wydała serię opowiadań dla dzieci o nazwie „Mała Ash”. — To sprawia mi radość, zawsze tego chciałam. Moim punktem odniesienia była moja pięcioletnia siostrzenica Lucy. Jest w najlepszym momencie, żeby zrozumieć te historie. Na poważnie biorę pod uwagę wszystko co mi mówi, co myśli o tych rozdziałach i jak się czuje, gdy je czyta – tłumaczyła Barty jeszcze kilka tygodni temu w rozmowie z NewsCorp. – Zdaję sobie sprawę, że to nie jest normalne, że w wieku 25 lat robię coś tak ekscytującego. Powrót do czasów młodości i opowiadanie o tym wszystkim, co mnie spotkało, dało radość, ból, mam nadzieję, że będzie się to dobrze czytało — dodała.

Bezlitosne słowa o Wilfredo Leonie. Legendarny polski siatkarz nie ma wątpliwości, nadzieja już umarła?

Najnowsze dokonania ulubienicy australijskich kibiców reklamuje nawet na swoim koncie na Twitterze Daria Abramowicz, psycholog Igi Świątek. "Ash Barty właśnie wydała serię ilustrowanych książek dla dzieci — o sporcie, pasji, przyjaźni i rodzinie i to jest jedna z najlepszych rzeczy, jakie sport może dawać innym" — napisała.

Potworne cierpienia Rafaela Nadala. Okropny ból wielkiego mistrza, jego słowa zaniepokoją fanów

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze