Iga Świątek

i

Autor: AKPA

należało się!

Wielkie wyróżnienie dla Igi Świątek! Otrzymała wyjątkową nagrodę, wszystko przy okazji święta kobiet

2023-03-09 10:11

Iga Świątek szykuje się do startu w Indian Wells, które udało się jej wygrać w 2022 roku. Był to jeden z ośmiu tytułów, które wygrała w tamtym roku, co pozwoliło jej zdominować kobiecy tenis. Dopiero jednak teraz, 8 marca 2023 roku Polka została uhonorowana za swoje wyniki z poprzednich 12 miesięcy.

Iga Świątek wciąż z ogromną przewagą dzierży pierwsze miejsce w rankingu WTA i teraz przystępuje do obrony punktów zdobytych w Indian Wells. Póki co ten sezon nie jest dla niej tak udany, ale wciąż potrafi imponować – tak, jak udało się jej w trakcie turniejów w Dosze oraz Dubaju. Lada moment Polka rozegra pierwsze spotkanie na amerykańskiej imprezie, której poprzednią edycję wygrała, ale wcześniej czekała na nią miła niespodzianka. Akurat 8 marca, w dzień kobiet, nasza tenisistka odebrała kolejną nagrodę za swoje osiągnięcia w minionych 12 miesiącach.

Iga Świątek znów wyróżniona, tym razem przez dziennikarzy

Iga Świątek przed startem Indian Wells otrzymała nagrodę z rąk Steve'a Simonsa, szefa WTA. Wyróżnienie zostało jej przyznane przez dziennikarzy, którzy uznali Polkę za najlepszą zawodniczkę 2022 roku, co nie jest niczym zaskakującym.

Dziennikarze z całego świata przyznali jej tę nagrodę już w grudniu, ale otrzymała ona ją dopiero teraz. Innymi wyróżnionymi zawodniczkami zostały: Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova (najlepsza para deblowa), Beatriz Haddad Maia (największy postęp), Qinwen Zheng (debiut roku) i Tatjana Maria (powrót roku).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze