Jerzy Janowicz, Roland Garros 2013

Autor: archiwum se.pl

Wimbledon 2013. Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot łatwo zarobili po 193 tys. złotych

2013-06-25 4:00

Jerzy Janowicz (23 l.) i Łukasz Kubot (31 l.) w lekki, łatwy i przyjemny sposób zarobili po 193 tysiące złotych. Obaj bez straty seta wygrali swoje mecze w I rundzie Wimbledonu. Janowicz rozbił 6:2, 6:2, 6:4 Brytyjczyka Kyle'a Edmunda (18 l.), a Kubot rozgromił 6:1, 7:5, 6:2 Rosjanina Igora Andriejewa (30 l.).

Nagrody pieniężne na Wimbledonie są rekordowe. Pulę premii na londyńskim turnieju zwiększono aż o 40 proc., a najbardziej - zgodnie z postulatami związku tenisistów - wzrosły wypłaty za zwycięstwa w pierwszych rundach. Za przebrnięcie pierwszej przeszkody należy się czek na 38 tys. funtów, czyli 193 tys. złotych - o 64 proc. więcej niż rok temu.

Janowicz tylko na początku spotkania, do stanu 2:2, miał problemy z brytyjskim 18-latkiem. Potem 22. w rankingu Polak zdominował zajmującego 385. miejsce rywala, bombardując go potężnymi i dokładnymi forhendami z głębi kortu. Jego kolejnym rywalem będzie Czech Radek Stepanek (nr 45) lub Australijczyk Matt Reid (nr 216).

Bez większych problemów na swoją dużą wypłatę zapracował również Kubot. Lubinianin, który walczy o powrót do pierwszej setki (obecnie jest 130.), mecz z zajmującym 416. miejsce Andriejewem zaczął w piorunującym stylu, wygrywając pierwszego seta w zaledwie 19 minut! Potem też rządził na korcie, pokazując, że świetnie radzi sobie na kortach trawiastych.