Skandal na turnieju WTA w Budapeszcie. Chińska tenisistka Zhang Shuai poddała mecz z Amarissą Toth

Autor: Eugene Hoshiko/Associated Press/East News/ screen WTA Skandal na turnieju WTA w Budapeszcie. Chińska tenisistka Zhang Shuai poddała mecz z Amarissą Toth

Super kibice

Wspaniałe zachowanie kibiców w Warszawie. Patrząc na ten obrazek nie możemy powstrzymać łez

2023-07-26 12:57

W Warszawie trwa WTA Warsaw Open - sporego kalibru święto dla kibiców tenisa. Ci okazali się bardzo mili dla Shuai Zhang. Wszystko pokłosie ostatnich wydarzeń w Budapeszcie. Chińska tenisistka mocno przeżyła swój ostatni występ na Węgrzech, bowiem jej spotkanie z Amarissą Kiarą Totth zakończyło się skandalem. Warszawscy sympatycy tenisa, ci którzy pamiętali sytuację z Budapesztu, zgotowali Zhang specjalny aplauz.

Zhang z turniejem WTA Warsaw Open pożgnała się już we wtorek, odpadając w 1. rundzie. Lepsza w dwóch setach okazała się Tereza Martincova (7:6, 6:4). I choć wygrała tenisistka z Czech, to Chinka została bardzo ciepło przyjęta i przede wszystkim pożegnana przez polskich kibiców. Tenisistce z Tianjin przydarzyła się ostatnio bardzo przykra sytuacja. Nie dokończyła meczu w Budapeszcie i ze łzami w oczach opuściła kort.

ZOBACZ: Psycholog Igi Świątek zrównała z ziemią Michała Kubiaka. Daria Abramowicz wygarnęła mu z pełną mocą, bezlitosna opinia

Wszystko przez niezwykle chamskie zachowanie jej rywali. Amarissa Kiara Totth zachowała się skandalicznie, zacierając ślad piłki, która po uderzeniu Zhang wylądowała w polu gry. Prowadząca spotkanie arbiter wywołała aut, choć wszyscy widzieli, że uderzenie było dobre. Powtórki rozwiały wszelkie wątpliwości. Niestety na korcie prowadząca spotkanie nie mogła się zreflektować i naprawić błąd było, bowiem Totth szybko pozbyła się śladu. Węgierka została oczywiście skrytykowana przez wszystkich kibiców i ekspertów tenisa, a wideo z całej sytuacji stało się bardzo popularne w internecie.

Zhang nie wytrzymała nerwowo całej sytuacji. Najpierw wykłócała się panią sędzią, a następnie dostała ataku paniki i kompletnie rozbita psychicznie przerwała mecz przy stanie 5:5 w pierwszym secie. Węgierska publiczność również nie zachowała się dobrze, drwiąc ze zdenerwowanej Chinki.

ZOBACZ: Przeleciała pół świata dla Igi Świątek! Niezwykła podróż kibicki z Tajwanu do Polski [TYLKO U NAS]

W Polsce Zheng dostała owacje od kibiców, którzy pewnie mieli w pamięci zdarzenia z Budapesztu. Chińska tenisistka była zachwycona tym przyjęciem i z trudem kryła wzruszenie.

Czy Iga Świątek wygra turniej WTA w Warszawie?