Serena Williams, tenis, Stany Zjednoczone

Autor: East News Serena Williams

WTA Miami: Naomi Osaka rozbiła Serenę Williams! Amerykanka była tak wściekła, że...

2018-03-22 10:17

W hicie I rundy turnieju WTA w Miami rewelacyjna Naomi Osaka (20 l.) rozbiła 6:3, 6:2 Serenę Williams (37 l.). Japońska tenisistka, która kilka dni temu w fenomenalnym stylu triumfowała w Indian Wells, zagrała kolejne znakomite spotkanie, obnażając niską formę wracającej do gry po urodzeniu dziecka amerykańskiej mistrzyni. Williams po meczu była wściekła. Nie obyło się bez małej afery.

Starciem Naomi Osaka kontra Serena Williams żył tenisowy świat. Japońska rewelacja grała w ostatnich dniach wspaniale, wygrała turniej w Indian Wells, przegrywając zaledwie jednego seta i rozbijając m.in. Marię Szarapową, Agnieszkę Radwańską, Simonę Halep czy Karolinę Pliskovą. W meczu z Amerykanką też potwierdziła wysoką formę.

Williams tylko do połowy pierwszego seta dorównywała kroku Japonce. Potem popełniała coraz więcej błędów, nie radząc sobie z presją wywieraną przez Osakę, która w trudnych momentach znakomicie serwowała. Po ostatniej piłce Williams była tak wściekła, że prosto z kortu ruszyła na parking, wsiadła w samochód i pojechała do domu, nie czekając na obowiązkową konferencję prasową (mieszka w Miami, niedaleko turniejowych aren). Chwilę później organizatorzy musieli poinformować dziennikarzy, że do spotkania z amerykańską gwiazdą nie dojdzie.

- Serena zawsze była moją idolką, więc na początku byłam zestresowana, ale bardzo się starałam zrobić na niej dobre wrażenie - powiedziała jak zawsze skromna Osaka. - To że mogłam z nią zagrać było większym zaszczytem, niż moje zwycięstwo - dodała Japonka. Jej trenerem od niedawna jest Sascha Bajin, który wcześniej przez osiem lat pracował z... Sereną Williams jako jej sparingpartner.

Niestety z turnieju w Miami w I rundzie odpadła Magda Linette po porażce 6:1, 0:6, 2:6 z Amerykanką Alison Riske.

Agnieszka Radwańska - Alison Van Uytvanck NA ŻYWO. O której godzinie pierwszy mecz Radwańskiej w Miami?