Agnieszka Radwańska

Autor: AP Agnieszka Radwańska

WTA New Haven: Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale. Alize Cornet bez szans

2015-08-27 0:36

Agnieszka Radwańska po raz trzeci w tym sezonie pokonała Alize Cornet. Zwycięstwo 6:4, 6:2 dało Polce awans do ćwierćfinału rozgrywanego w New Haven turnieju WTA. Dla Polki to ósmy ćwierćfinał głównego cyklu w tym roku.

Radwańska z sześciu meczów z Cornet w karierze przegrała tylko raz, a w New Haven udowodniła, że ma patent na Francuzkę. Tylko pierwszy set był wyrównany. W drugim Polka oddała rywalce zaledwie dwa gemy i pewnym krokiem weszła do ćwierćfinału.

ATP: Jerzy Janowicz UGOTOWAŁ Rosola w Winston Salem

W trwającym godzinę i 40 minut meczu Cornet popełniła aż siedem podwójnych błędów. Radwańska trzy razy straciła serwis, ale sama wykorzystała aż sześć z 13 break pointów. Krakowianka zdobyła o 14 punktów więcej od Francuzki. W walce o półfinał Polka zmierzy się z Petrą Kvitową lub Madison Keys.