WTA Rzym: HORROR dla Igi Świątek! Po trzygodzinnej wojnie Polka w ćwierćfinale

2021-05-13 14:46 Mateusz Sobiecki
Iga Świątek
Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Takiego horroru i męczarni nikt się nie spodziewał. W III rundzie turnieju WTA w Rzymie Iga Świątek po blisko trzygodzinnym starciu pokonała Barborę Krejcikovą (niespodziewaną pogromczynię Sofii Kenin) 3:6, 7:6(5), 7:5 i melduje się w ćwierćfinale imprezy. Mimo wielkich kłopotów, Polka pokazała charakter i wyszarpała wygraną. Teraz czeka ją kolejne poważne wyzwanie - zagra z Gabrielą Muguruzą lub Eliną Switoliną.

Iga Świątek - Barbora Krejcikova 3:6, 7:6(5), 7:5

Na żywo

WTA Rzym: Iga Świątek - Barbora Krejcikova

Zapraszamy na relację na żywo z meczu turnieju WTA w Rzymie Iga Świątek - Barbora Krejcikova. Początek spotkania ok. godziny 11:00/11:30!

Powoli kończ się pierwszy set spotkania przed meczem Igi Świątek z Barborą Krejcikovą!

Sabalenka i Gauff grają już drugiego seta! Pierwszego 7:5 wygrała Amerykanka.

Mecz Gauff - Sabalenka zakończył się wygraną tej pierwszej 7:5, 6:3. Niedługo na kort wybiegnie Polka.

Zawodniczki pojawiły się już na korcie!

Trwa rozgrzewka! Na trybunach pojawiło się kilkanaście osób.

Barbora Krejcikova zajmuje 40. miejsce w rankingu WTA.

Została jeszcze minuta rozgrzewki. Lada moment rozpocznie się spotkanie!

ZACZYNAMY SPOTKANIE! Serwuje Iga Świątek!

0:0

Niełatwy jest to pierwszy gem! Forhend Krejcikowej ląduje na aucie, ale w drugiej akcji meczu Polka wyrzuca na aut swój bekhend. Po chwili znowu dwie kolejne piłki nie trafiają w kort - po jednej z obu stron. 30:30

1:0

Doskonale bekhendem zagrała Iga Świątek w wolną część kortu. Krejcikova wyrzuca forhend na aut i pierwszy gem ląduje na koncie Polki.

1:0

Dobrze returnem Iga wymusza błędy przeciwniczki i już w pierwszym gemie serwisowym rywalki ma szansę na przełamanie. Dobry drugi serwis Czeszki sprawia, że return Polki ląduje na aucie. Równowaga. Dobrze wchodzi w kort Polka, która mocnym forhendem po wysokim koźle wyrzuca piłkę na aut. 40:40 po skrócie Czeszki, który trafił w siatkę.

1:1

Po długiej walce o gema, Czeszka broni break-pointów i doprowadza do wyrównania.

1:1

Pierwszy podwójny błąd serwisowy Świątek. 0:15

1:1

Dużo błędów po stronie Igi Świątek i szansa na przełamanie dla Krejcikowej. Czeszka wyrzuca piłkę na aut i jest równowaga. 40:40

1:1

Bardzo dobre zagranie do linii Igi Świątek. Czeszka nie spodziewała się tego i nie zdążyła się zebrać, by zagrać na drugą stronę siatki. Przewaga dla Polki. Krejcikova perfekcyjnie skraca kort i znakomicie zagrywa wolejem. 40:40

1:1

Krejcikova zagrywa w siatkę i znów przewagę ma Polka. Świątek szuka skrótu, ale znakomicie po przekątnej kortu zagrywa Czeszka. Równowaga.

1:2

Kolejny podwójny błąd serwisowy Polki i szansa na przełamanie dla Krejcikowej. Niestety, Świątek wyrzuca forhend na aut. PRZEŁAMANIE!

2:2

Bardzo szarpane jest to spotkanie. Przy stanie 40:40 Krejcikova popełnia podwójny błąd serwisowy. Szansa na przełamanie powrotne dla Polki. Po drugim serwisie Czeszki, return z bekhendu ląduje na aucie. Kolejny raz posyła piłkę na aut Czeszka - tym razem z forhendu. Krejcikova znowu się myli. PRZEŁAMANIE!

2:3

Każdy punkt trzeba w tym meczu wyszarpać. Czeszka bardzo dobrze czuje się dziś na korcie. Świątek przy stanie 30:30 zagrała znakomity drop-shot tuż za siatkę. Za chwilę jednak Krejcikova odpłaca się znakomitym bekhendem do linii. Po dwóch zagraniach w aut Czeszka wygrywa gema. PRZEŁAMANIE!

2:3

Błyskawicznie doprowadza Iga do stanu 40:0 przy podaniu rywalki. Polka po dobrych zagraniach rywalki dwukrotnie trafia w siatkę. Czeszka przetrzymała wymianę i Świątek zagrywa na aut. Równowaga.

2:4

Znakomite zagranie tuż za siatkę, ale Czeszka zdążyła do piłki. Wolej Polki ląduje na aucie. Krejcikova z przewagą dwóch gemów.

2:4

Piękne zagranie Igi Świątek forhendem. Krejcikova nawet nie drgnęła! 30:15

2:4

Mnóstwo błędów, zagrań w siatkę po stronie Igi Świątek. Równowaga. 40:40

2:5

PRZEŁAMANIE! Iga Świątek najpierw zagrywa bekhendem w siatkę, a następnie wyrzuca forhend na aut. Przewaga dwóch przełamań po stronie Krejcikowej, która serwuje po seta!

2:5

Dwa błędy Krejcikowej na start gema, ale po chwili znakomicie zagrywa Czeszka. Polka szukała bekhendu do linii, ale nieznacznie się pomyliła. Przy 30:30 podwójny błąd serwisowy rywalki Świątek i szansa na przełamanie. I znowu forhend ląduje na aucie... Równowaga. Wścieka się na siebie Polka.

3:5

Kolejny podwójny błąd serwisowy Krejcikowej, która w kolejnej akcji wyrzuca bekhend na aut. PRZEŁAMANIE! Polka odrabia część strat.

3:6

KONIEC PIERWSZEGO SETA!

Za dużo błędów popełnia Iga Świątek. Dwie piłki setowe dla Czeszki. 15:40. Krejcikova już była pod siatką gotowa zdobyć akcję smeczem, ale popełniła błąd. Kolejny punkt także dla Polki po dobrym forhendzie. Równowaga, ale... znów zagrywa w siatkę Świątek. Trzeci set point i do trzech razy sztuka. Polka wyrzuca piłkę na aut.

56 minut trwała pierwsza partia. Czas na krótką przerwę.

3:6, 0:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA! Oby Polce szło w nim lepiej!

3:6, 0:1

Wszystko wskazywało na to, że Iga Świątek weźmie tego seta na swoje konto. Niestety, znów Czeszka wrzuciła wyższy bieg i po walce na przewagi wychodzi na prowadzenie.

3:6, 0:2

Tylko jeden punkt przy swoim podaniu zdobywa Iga Świątek... PRZEŁAMANIE!

3:6, 1:2

Dobrze rozpoczęła trzeciego gema Krejcikova, ale Polka wykorzystuje błędy rywalki. Szansa na przełamanie i forhend do linii. Trafiony! Ale nie cieszy się Świątek. Polka siadła na krzesełku i schowała twarz w ręcznik. PRZEŁAMANIE DLA POLKI!

3:6, 2:2

W końcu trochę szczęścia dopisuje także Polce. Oby to był kluczowy gem do powrotu do tego spotkania. Piłka po taśmie przewinęła się na drugą stronę, błąd przy returnie Krejcikowej i znakomity serwis. Gem bez straty punktu.

3:6, 2:3

Iga cały czas walczy, ale tym razem gładko gema wygrywa Krejcikova.

3:6, 3:3

BRAWO IGA! GŁADKI GEM BEZ STRATY PUNKTU. Czas przełamać Krejcikovą.

3:6, 3:4

Ale Czeszka twardo trzyma swoją przewagę! I znów oddała Polce tylko jeden punkt. Za chwilę po wyrównanie serwuje Polka.

3:6, 3:4

Szybko traci dwa punkty Świątek, ale zaraz dwie znakomite piłki zagrywa Polka. 30:30

3:6, 4:4

Break-point dla Krejcikowej, ale FENOMENALNY drop-shot zagrany tuż za siatkę. Równowaga. Dobrze rozegrana akcja Świątek. Przewaga dla Polki. I kolejny punkt także dla Świątek. Rozlegają się brawa. Gem na 4:4.

3:6, 4:5

Szybko trzy punkty przy swoim serwisie zdobywa Krejcikova. Podwójny błąd serwisowy Czeszki, a za moment Iga wyrzuca bekhend na aut. Polka serwuje pod presją. Jeśli nie utrzyma podania, przegra mecz.

3:6, 4:5

Znów popisuje się genialnym skrótem tuż za siatkę Świątek. Rywalka nie miała szans do niego dobiec!

3:6, 5:5

I znowu skrót! 40:0, ale po chwili Polka wyrzuca bekhend minimalnie na aut. Krejcikova trafia w siatkę i gem dla Świątek.

3:6, 5:5

3:6, 5:5

Czeszka liczy na błędy Polki, ale na szczęście ostatnio popełnia ich nieco mniej. Równowaga. Znakomity as serwisowy (czwarty w tym meczu) Krejcikowej daje przewagę. Ale ta znowu myli się i wyrzuca piłkę na aut. 40:40.

3:6, 5:6

Dobry forhend Krejcikowej kończy gema. Polka serwuje o pozostanie w meczu!

3:6, 5:6

Serwuje Iga!

3:6, 5:6

Myli się Iga Świątek dwukrotnie i dwie piłki meczowe ma Krejcikova.

3:6, 5:6

Return Czeszki ląduje na aucie. Pierwsza piłka meczowa obroniona.

3:6, 5:6

Druga piłka meczowa obroniona. Równowaga!

3:6, 5:6

Krejcikova zagrywa w siatkę. Przewaga dla Polki! Po chwili jednak forhend zagrany prosto w siatkę. 40:40.

3:6, 6:6

Krejcikova zagrywa w siatkę, a po chwili znakomicie podchodzi do siatki i mocnym forhendem doprowadza do remisu. Będzie tie-break!

3:6, 6:6

1:0

Małe przełamanie dla Polki. Długa wymiana i znakomite zagranie w narożnik Świątek przy podaniu Czeszki.

3:6, 6:6

2:1

Wyrzuca forhend na aut Iga. Znakomicie, ciasno zagrywa Świątek przy drugiej piłce. Czas na serwis Krejcikowej.

3:6, 6:6

3:2

Minimalnie myli się Świątek. Sędzia musiał sprawdzić ślad, ale pomyłka rzeczywiście była. Polka w kolejnej akcji podchodzi pod siatkę i piekielnie mocnym forhendem zyskuje przewagę.

3:6, 6:6

4:2

AS SERWISOWY TUŻ PRZED ZMIANĄ STRON!

3:6, 6:6

4:3

Po zmianie stron Polka zagrywa w aut. Ważny punkt dla Czeszki. Teraz to Krejcikova zagrywa.

3:6, 6:6

4:5

Taka okazja dla Igi Świątek. Ale Polka myli się forhendem minimalnie... Trzeci punkt z rzędu dla Czeszki.

3:6, 6:6

6:5

Myli się tym razem Krejcikova. Znakomity skrót znów w wykonaniu Świątek. Piłka setowa dla Polki!

3:6, 7:6

SET DLA POLKI!

3:6, 7:6, 0:0

ZACZYNAMY TRZECIEGO SETA! Serwuje Iga!

3:6, 7:6, 1:0

Znakomity gem dla Igi Świątek! Gładko wygrany, bez większych problemów i zbędnego tracenia sił.

3:6, 7:6, 1:1

I bez większych przygód i problemów Krejcikova doprowadza do remisu. Asem serwisowym kończy gema.

3:6, 7:6, 2:1

Pomimo trudnych piłek rywalki, Iga Świątek się nie dała i wygrała trzeciego gema, ponownie wychodząc na prowadzenie! 

3:6, 7:6, 2:1

Po krótkiej przerwie zawodniczki wracają do gry. Zagrywa Krejcikova. 

3:6, 7:6, 2:2

Kolejne błędy Igi szybko kończą tę partie. Krejcikova wykorzystała atut własnej zagrywki i wyrównała stan gry w trzecim secie. 

3:6, 7:6, 3:2

Tym razem to Iga wykorzystał atut własnej zagrywki i przy okazji błysnęła kiwką, posyłając piłkę tuż za siatkę. Rywalka nie miała szans na dojście do tego podania. Iga po raz kolejny prowadzi! 

3:6, 7:6, 3:3

Znakomicie ugrany pierwszy punkt przy podaniu Czeszki przez Świątek. Zacięta wymiana przy siatce, dobry lob i mocne zagranie nie do odbicia. Ale Krejcikova odpowiada! Wyrównanie w decydującym secie.

3:6, 7:6, 3:3

Jeden skrót Igi Świątek był znakomity, ale drugi zdecydowanie zbyt czytelny. Minimalna pomyłka przy bekhendzie i wyrzucona piłka na aut dają dwie szanse na przełamanie dla Krejcikowej.

3:6, 7:6, 3:3

Dobry serwis pozwala obronić pierwszego break-pointa. Czeszka myli się przy swoim forhendzie. Równowaga.

3:6, 7:6, 3:3

Kolejny break-point obroniony!

3:6, 7:6, 4:3

Odrobinę szczęścia miała Iga Świątek, bo Czeszka jakimś cudem sięgnęła jej zagranie. Piłka trafiła w siatkę. Gem dla Polki, która prowadzi w decydującym secie.

3:6, 7:6, 4:4

Czeszka doprowadza do wyrównania. Szykuje się zacięta walka do samego końca. Za zawodniczkami już 2 godziny i 33 minuty gry!

3:6, 7:6, 4:4

Dobrze zaczyna gema serwisowego Polki Krejcikova. Równie precyzyjnie odpowiada raszynianka. Trochę szczęścia po nieudanym skrócie miała Świątek, która silnym smeczem zdobywa kolejny punkt. 30:15

3:6, 7:6, 5:4

Huknęła forhendem Świątek. Czeszka wyrzuca bekhend na aut. I teraz presja jest na Krejcikowej!

3:6, 7:6, 5:5

Wszystko zmierza ku drugiemu tie-breakowi. Iga Świątek serwuje po kolejny krok w stronę wygranej.

3:6, 7:6, 6:5

Polka dobrze otwiera sobie kort, ale myli się zdecydowanie zbyt często. Na szczęście błędy popełnia też Czeszka. Najpierw bekhend w aut, potem skrót także wybity na aut. Gem ląduje na koncie Polki. Decydujące chwile.

3:6, 7:6, 6:5

Gubi się Krejcikova, która wyrzuca dwie piłki na aut. Świątek o dwie piłki od wygranej. 30:0

3:6, 7:6, 7:5

NIE WIERZYLIŚMY W TO, ALE IGA ŚWIĄTEK PO BLISKO TRZYGODZINNYM HORRORZE GRA DALEJ! Polka melduje się w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie!

Iga Świątek grała już z Barborą Krejcikovą w tym sezonie w II rundzie turnieju WTA w Miami. W dobrym stylu pokonała wtedy Czeszkę 6:4, 6:2. Zaczęło się od dominacji Polki, która prowadziła już 5:1 i 40-30 i... nagle po niewykorzystanej piłce setowej zupełnie się pogubiła. Iga Świątek roztrwoniła niemal całą przewagę! Na szczęście w porę opanowała sytuację. Potem już kontrolowała przebieg spotkania.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze