Iga Świątek

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Iga Świątek

Wielkie słowa o mistrzyni

Znana tenisistka dosadnie o Idze Świątek. Niemka niczego nie zamierzała ukrywać, tak postrzega Polkę

2022-09-28 8:21

Obok sukcesów Igi Świątek trudno przejść obojętnie. Polka od wielu miesięcy zachwyca tenisowy świat, a jej rywali i eksperci są pod wrażeniem postępów jakie poczyniła. O talencie zawodniczki świadczy nie tylko świetna gra, ale również ważne trofea jakie zdobywa. O Świątek została zapytana Angelique Kerber. Reprezentantka Niemiec wprost wypowiedziała się o Polce.

Iga Świątek powoli przygotowuje się do występu na kolejnym turnieju w tym roku. Na początku października weźmie udział w imprezie w Ostrawie i będzie to jej pierwszy występ od czasu zwycięstwa w US Open. W Stanach Zjednoczonych Polka ponownie zachwyciła świat. Po kilku nieudanych turniejach wróciła na swój poziom i znów nie dawała szans rywalkom.

Iga Świątek postawiła na wielką zmianę. Totalna odmiana, w takim wydaniu widuje się ją bardzo rzadko

Angelique Kerber szczerze o Świątek. Niemka powiedziała to wprost

Jednocześnie potwierdziła swoją dominację w kobiecym tenisie. Świątek od kilku miesięcy jest liderką rankingu WTA i w najbliższym czasie żadna z rywalek nie będzie w stanie zbliżyć się do Polki. Zwłaszcza jeśli ta wciąż będzie wygrywała turnieje. O Świątek została zapytana Angelique Kerber. Niemka, która ma również polski paszport z wielkim uznaniem wypowiedziała się o rywalce.

Iga Świątek: Mam nadzieję, że jestem dobrą szefową, ale to skomplikowane [WYWIAD]

- Niebywale imponuje mi równowaga, z jaką podchodzi do wszystkiego. Czapki z głów za to, jak poradziła sobie z całą atmosferą panującą wokół niej. Przecież ma dopiero 21 lat. Znam ją bardzo dobrze i ze zniecierpliwieniem czekam na to, jak na kolejnych imprezach będzie potwierdzała swój wysoki poziom - powiedziała Niemka w rozmowie z oficjalną stroną marki Porsche.

Kerber została zapytana, co sprawia, że Świątek jest tak mocna. - Według mnie to przede wszystkim jej konsekwencja w działaniu. W tym sezonie wygrała nie tylko Roland Garros i US Open, ale także ważne imprezy w Doha, Miami, czy Indian Wells. Ma bardzo mocną psychikę i mimo sukcesów nie zwalnia. To oraz intensywność z jaką gra na korcie sprawia, że jest trudna do pokonania - ocenia 34-latka.

Na pytanie, czy ktoś będzie w stanie przeciwstawić się Świątek, Kerber odpowiedziała stanowczo. - Według mnie Iga będzie na czele rankingu przez bardzo długi czas. Jedną z niewielu zawodniczek, które pokazały w ostatnim czasie, że są w stanie nawiązać rywalizację ze Świątek, jest Coco Gauff - uważa reprezentantka Niemiec.

Iga Świątek: Mam nadzieję, że jestem dobrym szefem, ale to skomplikowane
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze