Iga Świątek

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Iga Świątek

Wielkie słowa o mistrzyni

Znana tenisistka dosadnie o Idze Świątek. Niemka niczego nie zamierzała ukrywać, tak postrzega Polkę

2022-09-28 8:21

Obok sukcesów Igi Świątek trudno przejść obojętnie. Polka od wielu miesięcy zachwyca tenisowy świat, a jej rywali i eksperci są pod wrażeniem postępów jakie poczyniła. O talencie zawodniczki świadczy nie tylko świetna gra, ale również ważne trofea jakie zdobywa. O Świątek została zapytana Angelique Kerber. Reprezentantka Niemiec wprost wypowiedziała się o Polce.

Iga Świątek powoli przygotowuje się do występu na kolejnym turnieju w tym roku. Na początku października weźmie udział w imprezie w Ostrawie i będzie to jej pierwszy występ od czasu zwycięstwa w US Open. W Stanach Zjednoczonych Polka ponownie zachwyciła świat. Po kilku nieudanych turniejach wróciła na swój poziom i znów nie dawała szans rywalkom.

Iga Świątek postawiła na wielką zmianę. Totalna odmiana, w takim wydaniu widuje się ją bardzo rzadko

Angelique Kerber szczerze o Świątek. Niemka powiedziała to wprost

Jednocześnie potwierdziła swoją dominację w kobiecym tenisie. Świątek od kilku miesięcy jest liderką rankingu WTA i w najbliższym czasie żadna z rywalek nie będzie w stanie zbliżyć się do Polki. Zwłaszcza jeśli ta wciąż będzie wygrywała turnieje. O Świątek została zapytana Angelique Kerber. Niemka, która ma również polski paszport z wielkim uznaniem wypowiedziała się o rywalce.

Iga Świątek: Mam nadzieję, że jestem dobrą szefową, ale to skomplikowane [WYWIAD]

- Niebywale imponuje mi równowaga, z jaką podchodzi do wszystkiego. Czapki z głów za to, jak poradziła sobie z całą atmosferą panującą wokół niej. Przecież ma dopiero 21 lat. Znam ją bardzo dobrze i ze zniecierpliwieniem czekam na to, jak na kolejnych imprezach będzie potwierdzała swój wysoki poziom - powiedziała Niemka w rozmowie z oficjalną stroną marki Porsche.

Kerber została zapytana, co sprawia, że Świątek jest tak mocna. - Według mnie to przede wszystkim jej konsekwencja w działaniu. W tym sezonie wygrała nie tylko Roland Garros i US Open, ale także ważne imprezy w Doha, Miami, czy Indian Wells. Ma bardzo mocną psychikę i mimo sukcesów nie zwalnia. To oraz intensywność z jaką gra na korcie sprawia, że jest trudna do pokonania - ocenia 34-latka.

Na pytanie, czy ktoś będzie w stanie przeciwstawić się Świątek, Kerber odpowiedziała stanowczo. - Według mnie Iga będzie na czele rankingu przez bardzo długi czas. Jedną z niewielu zawodniczek, które pokazały w ostatnim czasie, że są w stanie nawiązać rywalizację ze Świątek, jest Coco Gauff - uważa reprezentantka Niemiec.

Iga Świątek: Mam nadzieję, że jestem dobrym szefem, ale to skomplikowane
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze