SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Michał Kwiatkowski drugi w prestiżowym Amstel Gold Race!

Michał Kwiatkowski drugi w prestiżowym Amstel Gold Race!

16.04.2017, godz. 21:08
Michał Kwiatkowski walczy w Tour de Pologne
foto: EAST NEWS

Michał Kwiatkowski potwierdził w niedzielę, że ten sezon kolarski może należeć do niego! Polak z Team Sky zajął drugie miejsce w prestiżowym wyścigu Amstel Gold Race. W ostatniej fazie 250-kilometrowego odcinka "Kwiato" znalazł się w dwuosobowej ucieczce. Ostatecznie przegrał walkę o triumf z Philippe'em Gilbertem.

Michał Kwiatkowski i Philippe Gilbert pokonywali spory dystans trasy w sześcioosobowej ucieczce. Kilka kilometrów przed metą wspomniana dwójka postanowiła jednak jeszcze mocniej popracować i rozegrać sprawę zwycięstwa w Amstel Gold Race tylko między sobą. Pięćdziesiąt metrów przed linią finiszu prowadził Polak. W tym momencie stracił jednak prym i metę przekroczył jako drugi. Dla Gilberta było to czwarte zwycięstwo w tych zawodach (wcześniej wygrywał w latach 2010, 2011 i 2014).

"Kwiato" dzięki swojej dobrej postawie zajmuje trzecią pozycję na światowej liście. W lutym Polak w barwach Team Sky był drugi w wyścigu dookoła Algarve. Miesiąc później wygrywał klasyki Strade Bianche i Mediolan-San Remo. Michał Kwiatkowski wcześniej mówił, że chce zbudować formę na tryptyk ardeński. Oprócz Amstel Gold Race na cykl ten złożą się jeszcze Strzała Walońska i wyścig Liege-Bastonia-Liege.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: