SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Rafał Majka POOBIJANY po 9. etapie Tour de France. Ma obrzęk po lewej stronie pleców [ZDJĘCIE]

Rafał Majka POOBIJANY po 9. etapie Tour de France. Ma obrzęk po lewej stronie pleców [ZDJĘCIE]

09.07.2017, godz. 21:37
Rafał Majka już 8. podczas Giro!
foto: Eastnews

To był wyścig kolarski czy walka w oktagonie? Patrząc na pierwsze zdjęcie Rafała Majki po dziewiątym etapie Tour de France można się poważnie zastanowić nad odpowiedzią. Pierwsze doniesienia medialne mówiły o wypadku naszego kolarza, otwartych ranach na łokciach i kolanach, ale ostatecznie sytuacja wydaje się być zdecydowanie poważniejsza. Polak ma mieć spory obrzęk na plecach! Zobaczcie, jak wygląda obecnie zawodnik Bora-Hansgrohe!

Wywrotka Majki wywołała spore kontrowersje. Geraint Thomas przez kolizję z leżącym Polakiem zmuszony był wycofać się z dalszej rywalizacji. - Nie mam pojęcia co Majka robił. Był cały czas za mną i kilka razy desperacko próbował mnie wyminąć na zakrętach. Pozwoliłem mu przejechać, a dosłownie 10 sekund później on leżał już przede mną - powiedział Brytyjczyk, który złamał obojczyk.

Majka w tegorocznym Tourze był liderem ekipy Bora-Hansgrohe. Z Christopherem Froome'm miał walczyć o zwycięstwo. Podczas 9. etapu sam jednak zrezygnował z dalszej walki. Po upadku przekazał kolegom z zespołu, że nie ma siły na dalszą walkę. Ci porzucili go, a Polak, chociaż rany wydawały się poważne, po heroicznym wręcz wysiłku dojechał do mety na dalszej pozycji. Pomógł mu w tym Michał Kwiatkowski, który wcześniej wspierał... Froome'a, a później odpadł z peletonu i zaczekał na rodaka.

Rany Majki wydają się poważne. Na szczęście w poniedziałek kolarze będą odpoczywać i Polak może jeszcze mieć nadzieje, że wróci do peletonu we wtorek, po jednym dniu odpoczynku. Na razie wiadomo tylko, że ma obrzęk po lewej stronie pleców w odcinku lędźwiowym. Mimo to sam zainteresowany chce kontynuować wyścig.

Trzymamy kciuki.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: