SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Adam Kszczot o swoim srebrnym finiszu na MŚ: Mijałem ich jak furmanki!

Adam Kszczot o swoim srebrnym finiszu na MŚ: Mijałem ich jak furmanki!

09.08.2017, godz. 17:30
Adam Kszczot, Londyn 2017
Adam Kszczot mija metę w biegu finałowym na 800 metrów podczas mistrzostw świata w Londynie. (8 sierpnia 2017 roku) foto:

Adam Kszczot (28 l.) po raz drugi został wicemistrzem świata - tak jak dwa lata temu, w Pekinie. Popisał się znakomitym finiszem na ostatnich 150 metrach, który wyprowadził go z siódmej lokaty na drugą. Zwyciężył Francuz Pierre-Ambroise Bosse - 1.44,67, przed Kszczotem - 1.44,95. Polak opowiedział o swojej taktyce na ten bieg. Co sprawiło, że zdobył medal?

- Drugi srebrny medal mistrzostw świata. Wielkie osiągniecie. Nie do opisania - mówił pełen emocji biegacz RKS Łódź. - A wyobrażam sobie, jak ten bieg wyglądał dla publiczności. Tam szybkie tempo, na przedzie się kotłują, a w tyle snujący się Polak... Trzeba być ośmiusetmetrowcem, żeby to czuć i oszczędzać energię przez większość dystansu - mówił Kszczot i dodał.

- Nijel Amos z Botswany walczył, szarpał, a w takim biegu nie wolno tego robić (na mecie był piaty - red.). A ja biegnąc w tyle myślałem o tym, że tamci się "popalili", że ich już zgina i że czas uwolnić zgromadzoną energię, uderzyć i walczyć o wygraną. Wystarczyło na srebrny medal. Gdyby dystans był o kilka metrów dłuższy... - Zabrakło trochę determinacji - przyznał biegacz.

- Nie doceniłem Bosse'a. Żałuję, że nie zaatakowałem na 180 metrów przed metą, bo to pozwoliłoby mi walczyć o złoto. Trzymałem siły na jeden solidny atak. I na ostatniej prostej mijałem ich jak furmanki. Szkoda że jedna została przede mną. Adam nie kończy jeszcze sezonu. - W domu czeka na mnie na żona i dwa koty. Mój synek Ignacy ma się urodzić pod koniec października. W ciągu najbliższego miesiąca mam jeszcze mnóstwo startów. Nie wiem, czy uda się poprawić rekord Polski (planował to przed sezonem - red.). Pozdrawiam żonkę i dedykuję jej medal. Kocham Cię, Słońce.

Londyn 2017: Ile zarobią medaliści z Polski? Więcej niż na igrzyskach!

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Adamowi Kszczotowi i Piotrowi Liskowi [ZDJĘCIA]

MŚ w lekkoatletyce: Polska tuż za PODIUM w klasyfikacji medalowej

Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: