SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Marcin Lewandowski musiał zmienić dystans przez... wirusa [GALERIA]

Marcin Lewandowski musiał zmienić dystans przez... wirusa [GALERIA]

08.03.2017, godz. 02:00
Marcin Lewandowski
Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie foto:

Do tej pory Marcin Lewandowski (30 l.) osiągał największe sukcesy na 800 metrów. Ale w ten weekend na mistrzostwach Europy w Belgradzie triumfował w biegu na 1500 m. A wszystko przez... ostrą chorobę, która dopadła go na przełomie roku.

"SE": - Podobno choroba zmusiła pana do zmiany specjalizacji. Już na trwałe?

Marcin Lewandowski: - To był wirus na tylnej ścianie gardła, który pozbawił mnie aż trzech tygodni treningu. Do tej chwili jeszcze pociągam nosem. Przez ten wirus nie byłem w stanie uzyskać tej zimy rewelacyjnego wyniku na 800 metrów. Wystartowałem więc w mityngu komercyjnym w Toruniu na dystansie dwukrotnie dłuższym, żeby przekazać wynagrodzenie na leczenie 15-miesięcznej dziewczynki, Zuzi. I niespodziewanie osiągnąłem drugi wynik w Europie. Dobro oddało dobro. No i potem pojechałem do Belgradu i zwyciężyłem.

- Łatwiej było na tym dłuższym dystansie?

- Było trudniej, bo to wciąż jeszcze nie moja konkurencja. Ale nie było stresu, nie musiałem niczego udowadniać. Wygrałem po chorobie i niejako "po drodze", ale pokazałem, jakie drzemią we mnie możliwości. Wiele osób wróży mi wielką przyszłość na 1500 m. Zgadzam się, jednak moje serce i ambicje pozostają jeszcze przy 800 metrach.

- Zaczął pan imponować świetnym finiszem.

- To nie tak. Przyzwyczajono się, że tylko Adam Kszczot dysponuje świetnym finiszem. A przecież na każdym mityngu walczymy z Adamem łeb w łeb, do końcowej "kreski". To nie nowa jakość u mnie, to "stary mocny" Lewandowski. Mam nadzieję, że przyjdzie dzień, gdy zdobędę medal mistrzostw świata na osiemsetce, o co ocierałem się już kilka razy. Jak się to stanie, to dystans przedłużę.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: