SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Paweł Wojciechowski: Na pewno skoczę 6 metrów

Paweł Wojciechowski: Na pewno skoczę 6 metrów

12.07.2017, godz. 02:00
Paweł Wojciechowski
Paweł Wojciechowski podczas zawodów Diamentowej Ligi w Lozannie. Polak podczas mityngu skoczył o tyczce 5,93 m. foto:

Paweł Wojciechowski (28 l.) znów skacze tak rewelacyjnie jak w sezonie 2011, gdy został mistrzem świata w Daegu. Kilka dni temu w Lozannie poprawił "letni" rekord Polski wynikiem 5,93 m, co jest drugim rezultatem na świecie latem tego roku.

"Super Express": - Dlaczego aż sześć lat zajął panu powrót do wielkiej formy?

Paweł Wojciechowski: - Ba, gdybym to wiedział, to pewnie szybciej bym wrócił do takiej formy. Na pewno przyczyniły się do tego kontuzje. Z tych poważniejszych były trzy czy cztery od roku 2011. W dodatku ciągnęły się miesiącami. Swoje zrobiły też błędne decyzje co do sposobu trenowania, długości rozbiegu, wyboru tyczek. I wyszło na to, że potrzebowałem zmiany trenera, nowych metod. Z Wiesławem Czapiewskim współpracujemy dwa lata i mam nadzieję, że zdobędziemy medal olimpijski.

- W czym jest pan lepszy niż sześć lat temu?

- Teraz lepiej wiem, co chcę osiągnąć, i bardziej w siebie wierzę. W Daegu miałem dużo szczęścia, wygrałem po skoku, w którym poprzeczka drgała, ale nie spadła.

- Może więc sukcesy przyszły zbyt wcześnie?

- Niewykluczone. Ale gdyby nie przyszły wtedy, w 2011 roku, być może nie przyszłyby wcale...

- Nie irytuje pana, że Piotr Lisek skoczył już sześć metrów, a pan dotąd nie?

- Wynik Piotra tylko zmotywował mnie do dalszej pracy. Wiem, że w niczym nie jestem gorszy od niego. Sześć metrów to mój cel nie od dzisiaj. Mam nadzieję, że to się uda. Więcej: wiem, że się uda!!! Zrobię wszystko, żeby stało się to nawet w tym roku. Trzeba tylko takiego konkursu jak w Lozannie i wiary w osiągnięcie tej granicy. Teraz ją mam.

- Nie stresuje pana to, że tyczki się panu czasami łamią?

- Złamały się nieraz. Ostatnio na treningu w sezonie halowym. Ale chociaż producent jest ten sam co tyczek, które pękły w tym roku Piotrowi i Robertowi Soberze, nie zmieniam marki. Uważam to za ryzyko wkalkulowane w zawód. Kiedy jedna tyczka pęka, biorę następną.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: