SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty piłka ręczna Dwaj mistrzowie świata w piłce ręcznej skazani za ustawianie meczów!

Dwaj mistrzowie świata w piłce ręcznej skazani za ustawianie meczów!

01.02.2017, godz. 19:32
Bracia Luka i Nikola Karabatić
foto: EAST NEWS

Bracia Nikola i Luka Karabatić kilka dni temu wraz z reprezentacją Francji zdobyli mistrzostwo świata w piłce ręcznej, a teraz zostali... skazani za ustawianie meczów! Sprawa dotyczy okresu, gdy obaj występowali z zespole Montpellier. Mieli obstawiać u bukmacherów porażki swojej drużyny!

Ten tydzień był dla braci Karabatić niczym rollercoaster. Szczególnie dla starszego z nich, Nikoli, który nie tylko wywalczył z drużyną złoto mundialu, ale został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Luka też został mistrzem świata, ale już na początku imprezy doznał kontuzji, przez co jego wkład w sukces był dużo mniejszy. Teraz jednak obydwu zawodników spotkała duża nieprzyjemność.

Sąd apelacyjny w Montpellier uznał ich bowiem za winnych zarzutów o udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich w maju 2012 roku! Obaj zawodnicy występowali wówczas w zespole Montpellier i oskarżano ich o obstawianie meczów swojej drużyny. A konkretnie jej porażek! Znaleźli się wśród 16 osób podejrzanych w sprawie i ostatecznie ukarano ich dwoma miesiącami pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywną w wysokości 10 tys. euro grzywny.

W lipcu 2015 roku sąd pierwszej instancji orzekł, że Nikola musi zapłacić 10 tys. euro kary, a Luka 15 tys. euro. Teraz jednak wyrok jest surowszy, bo jeśli któryś z nich złamie warunki zawieszenia, trafi do więzienia.

- Najgorsze dla mnie były nie trzy lata procesu, ale to, że zostałem oskarżony o udział w ustawianie wyniku meczu mojego zespołu - mówił dwa lata temu Nikola Karabatić po ogłoszeniu wyroku sądu pierwszej instancji.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: