SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport rio 2016 Igrzyska olimpijskie: Pierwsza wpadka organizatorów. Wioska olimpijska to DZIURA [ZDJĘCIA]

Igrzyska olimpijskie: Pierwsza wpadka organizatorów. Wioska olimpijska to DZIURA [ZDJĘCIA]

26.07.2016, godz. 15:14
Letnie Igrzyska Olimpijskie Rio 2016
Letnie Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 foto: SHUTTERSTOCK

Nie jest tajemnicą, ze tegoroczne igrzyska olimpijskie są Brazylijczykom najmniej potrzebne. Kraj zmaga się z wewnętrznymi problemami, a społeczne niezadowolenie rośnie z dnia na dzień. Czy to się komuś jednak podoba, czy nie to Rio de Janeiro podejmie najlepszych sportowców na świecie w sierpniu. Niektórzy z nich już przylatują do Kraju Kawy, ale... nie mają gdzie mieszkać. Wioska olimpijska jest bowiem w tragicznym stanie.

Na fatalne warunki w wiosce olimpijskiej jako pierwsi uwagę zwrócili Australijczycy. Niedługo później Białorusini stwierdzili, że nie da się tam mieszkać. Swoje niezadowolenie na Facebooku przedstawił także polski wioślarz Miłosz Jankowski. Nasz sportowiec wytknął wszystkie problemy, a także zamieścił kilka zdjęć. "Brudno, plamy po farabie, wody w łazience nie ma, łóżka brudne, pościel w szafie byle jak walnieta i niewiem czy czysta ale hitem jest brak okna w kuchni..." - napisał.

Zrozumiałe jest, że igrzyska olimpijskie to wielkie przedsięwzięcie i to niezwykle trudne zadanie, by dopiąć absolutnie wszystko na ostatni guzik. Problemy z wioskami były także na poprzednich olimpiadach, ale organizatorzy choćby tej w Londynie szybko naprawili błędy. Zobaczymy czy Brazylijczycy będą w stanie zapewnić nocleg dla dwudziestu tysięcy uczestników imprezy, czy obroty znacznie wzrosną hotelom...

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: