Dana Vallmer

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Mistrzyni olimpijska wystartowała w zawodach w szóstym miesiącu ciąży [ZDJĘCIA]

2017-04-16 13:56

Dana Vollmer pomimo faktu, że jest w szóstym miesiącu ciąży, wystartowała w zawodach pływackich w Arizonie. Pięciokrotna mistrzyni olimpijska z USA ścigała się na 50 metrów stylem dowolnym. Zajęła odległą 55. lokatę, ale miejsce i czas nie miały dla niej żadnego znaczenia. - To było wspaniałe uczucie – powiedziała.

Zdobywała medale na najważniejszych imprezach sportowych na świecie. Jednak to start, w którym zajęła dopiero 55. miejsce zapamięta do końca życia. Amerykanka Dana Vollmer zdecydowała się przystąpić do pływackiej rywalizacji w szóstym miesiącu ciąży.

- Nie chodziło mi o podium, rekordy, nagrody. Kocham pływanie i rywalizację – tłumaczyła Vollmer. - Oczywiście zdrowie dziecka jest na pierwszym miejscu, ale konsultowałam się z lekarzem, a to, że jestem w ciąży nie oznacza, że mam siedzieć w domu na kanapie – powiedziała po zawodach w Arizonie.

Amerykańska pływaczka spodziewa się swojego drugiego dziecka. Pierwsze urodziła ponad rok przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro. W Brazylii zdobyła trzy medale: złoty i srebrny w drużynie, a brązowy indywidualnie na 100 metrów motylkiem. Za trzy miesiące urodzi kolejne dziecko. Po jego narodzinach rozpocznie przygotowania do igrzysk w Tokio.