SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Jest szansa dla Roberta Kubicy na start w F1 w tym roku? "Po coś go wkładają do bolidu"

Jest szansa dla Roberta Kubicy na start w F1 w tym roku? "Po coś go wkładają do bolidu"

28.07.2017, godz. 09:49
Robert Kubica, Renault
Robert Kubica w bolidzie renault E20 podczas pokazowej imprezie na angielskim torze Goodwood. foto: Renault Sport Formula One Team/Facebook

Informacja o tym, że Robert Kubica pojedzie w oficjalnych testach po Grand Prix Węgier Formuły 1, ucieszyła fanów królowej sportów motorowych na całym świecie. Wielu snuło domysły, że Polak wystartuje w oficjalnym wyścigu już pod koniec sierpnia w Belgii. Choć szef Renault stanowczo temu zaprzeczył, to środowisko nie daje jego słowom wiary. Czy dla Kubicy jest nadzieja na start w tym roku w F1?

Robert Kubica w ostatnim czasie testował dwukrotnie swoje możliwości w bolidzie Formuły 1 z 2012 roku. Tegoroczna konstrukcja jest znacznie mocniejsza i trudniej się prowadzi. Przed 32-latkiem poważny sprawdzian. Na Węgrzech, w testach po Grand Prix, pojedzie najnowszym modelem R. S. 17. Wielu kibiców i ekspertów uznało, że to jasny sygnał - jeśli krakowianin poradzi sobie z maszyną, to pojedzie w wyścigu już pod koniec sierpnia, gdy stawka zawita na tor Spa w Belgii. Takim opiniom stanowczo zaprzeczył szef francuskiej stajni. - Mogę zdradzić, że Jolyon Palmer (Brytyjczyka miałby zastąpić Kubica - przyp. red.) pojedzie w Grand Prix Belgii. Plan jest taki, by został w zespole do końca sezonu - ostudził nastroje Cyril Abiteboul.

Szef Renault robi miejsce dla Kubicy? "Szukamy opcji na 2018 rok"

Słowom tym nie wierzą eksperci. - Nie wkładaliby Kubicy do tegorocznego samochodu, gdyby nie mieli pomysłu z zakontraktowaniem go jeszcze w tym roku. Przecież wystarczy cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie, co mówili wcześniej. To nie był wymysł mediów. Po pierwszym teście mówiło się, że to jednorazowa akcja, że nie będzie kolejnego testu i co? Nadszedł drugi test - powiedział Stephen Camp z brytyjskiego pisma "Read Motorsport". Dziennikarz przypomniał także o słowach szefów Renault, którzy długo zaprzeczali, jakoby Robert Kubica miał nie sprawdzać się w testach po GP Węgier. - Mówili, że go nie będzie. I co? Za chwilę zobaczymy go w samochodzie z 2017 roku - podkreślił.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: