SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Kolejne testy Roberta Kubicy. Polak walczy o powrót do F1

Kolejne testy Roberta Kubicy. Polak walczy o powrót do F1

12.07.2017, godz. 07:24
Robert Kubica, Renault
Robert Kubica podczas pokazowej imprezie na angielskim torze Goodwood. foto: Renault Sport Formula One Team/Facebook

W środę Robert Kubica rozpocznie kolejne testy bolidu stajni Renault. Będzie to już drugi próbny dzień Polaka, który wcześniej testował pojazd swojego byłego zespołu w Walencji. Tym razem Kubica zmierzy się z francuskim torem w Le Castellet. Będzie miał kolejną szansę, by powalczyć o powrót do Formuły 1.

Ta informacja do końca była trzymana w tajemnicy. Renault wynajęło tor w Le Castellet i przez całą środę przeprowadzać będzie na nim testy swoich bolidów. Wszystko odbędzie się bez udziału mediów, bo zespół uznał, że ich przedstawiciele mogą wywierać presję na kierowcach. Robert Kubica w środę przetestuje bolid E20 z 2012 roku. Polak ma jeszcze duże szanse, by pojawić się podczas jednego z weekendów wyścigowych Formuły 1 jeszcze w tym sezonie. Ekspert magazynu "F1 Racing" Anthony Rowlinson powiedział portalowi sport.tvp.pl, że jeśli Kubica dobrze spisze się we Francji, będzie mógł wziąć udział w oficjalnych testach F1, które odbędą się na Węgrzech w dniach 1-2 sierpnia.

- Jeśli zda ten test, to zobaczymy go podczas weekendu wyścigowego jeszcze w tym sezonie - powiedział Rowlinson.

Kubica ma już za sobą testy w Walencji. W zeszłym miesiącu polski kierowca przejechał 115 okrążeń w stylu, który zadowolił zespół Renault. Był szybszy od trzeciego kierowcy tej stajni Siergieja Sierotkina. Pokonał go o 0,3 sekundy.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: