SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty sporty motorowe Michael Schumacher wraca do zdrowia! Legenda F1 zaczęła chodzić

Michael Schumacher wraca do zdrowia! Legenda F1 zaczęła chodzić

30.08.2016, godz. 11:37
Michael Schumacher
Michael Schumacher foto: EAST NEWS

Michael Schumacher prawie trzy lata temu uległ poważnemu wypadkowi podczas jazdy na nartach. Ze zdrowiem legendy Formuły 1 było już bardzo źle i wydawało się, że może już nigdy nie wybudzić się ze śpiączki. Ostatnio napływają jednak znacznie bardziej optymistyczne wiadomości. Okazuje się, że "Schumi" stawia pierwsze kroki po wypadku.

Michael Schumacher w stanie ciężkim pozostaje od grudnia 2013 roku. Wtedy to uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach we Francji. Przez kilka miesięcy utrzymywany był w stanie śpiączki farmakologicznej z powodu poważnego urazu mózgu. Od dwóch lat Niemiec przechodzi rehabilitację w specjalnie dostosowanej rezydencji w Szwajcarii. Może w niej liczyć na opiekę najlepszych lekarzy a także bliskich.

Australijski portal australianetworknews.com dotarł do informacji, które mówią o tym, że 47-latek ma się znacznie lepiej. Legendarny kierowca Formuły 1 zaczął już nawet podobno chodzić. Choć jest bardzo wychudzony, to zdaniem Australijczyków z pomocą fizjoterapeutów może postawić kilka kroków. Rewelacji tych nie potwierdziła menedżerka "Schumiego" Sabine Kehm. Wydaje się jednak, że chce ona uszanować prywatność rodziny. Tym bardziej, że jakiś czas temu były prezydent Ferrari, Luca di Montezemolo, poinformował, że Schumacher zaczął reagować na leczenie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: