SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty sporty motorowe Najlepsi żużlowcy pojadą w cieniu tragedii

Najlepsi żużlowcy pojadą w cieniu tragedii

28.04.2017, godz. 02:00
Tomasz Gollob, Bartosz Zmarzlik
Tomasz Gollob i Bartosz Zmarzlik foto: CYFRASPORT

Kiedy całe żużlowe środowisko myślami jest przy Tomaszu Gollobie (46 l.), najlepsi zawodnicy globu muszą szykować się do startu mistrzostw świata. Tydzień po okropnym wypadku legendy żużla w słoweńskim Krsku odbędą się pierwsze zawody Grand Prix.

Tak się składa, że rewelacyjnie na tym torze jeździł... Gollob - wygrał tam raz (w 2008 roku) i aż sześć razy jechał w finale (najwięcej ze wszystkich żużlowców). Teraz w Krsku zobaczymy czterech Polaków: Bartosza Zmarzlika (22 l.), Piotra Pawlickiego (22 l.), Macieja Janowskiego (26 l.) i Patryka Dudka (25 l.).

Szczególnie dla Zmarzlika będzie to trudny weekend Grand Prix. Nie ukrywa, że jego celem jest mistrzostwo świata, ale szok po wypadku mentora może nie pomóc w koncentracji. Bartek od dawna podkreśla, że Gollob jest jego wzorem. - Parę razy w miesiącu wymieniamy się uwagami i bardzo mi to pomaga. Podczas wspólnych treningów podchodził do mnie i mówił: "Nie, mały! To zrób tak, tamto ustaw inaczej". Dużo się od niego nauczyłem - mówił niedawno "Super Expressowi" Zmarzlik, który w tym tygodniu odwiedził Golloba w bydgoskim szpitalu.

Sezon GP 2017 składać się będzie z 12 turniejów (Krsko, Warszawa, Dyneburg, Praga, Horsens, Cardiff, Malilla, Gorzów, Teterow, Sztokholm, Toruń, Melbourne).Tytułu broni Greg Hancock (USA).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: